Fup vroeg daarom of Willem geen zin had om te helpen in de nettenschuur. Dat leek Willem wel wat. Na contact met Kikkert is Willem direct maandag begonnen in de nettenschuur. Vanaf 1978 heeft hij daar gewerkt, eerst met Dirk Krijnen en later met diens zoon Fup. Tot aan zijn dood in 2006 was hij een bekende verschijning op de haven. Willem Gieles aan boord van de TX10, juli 2004 Een jaar in de mechanisatie bij Kikkert in De Waal volgde. Fup Krijnen kwam hem toen een keer tegen op een zaterdagavond in het dorpshuis. Ze raakten aan de praat, waarbij duidelijk werd dat de mechanisatie niet echt iets voor Willem was. De firma Krijnen voer toenter- tijd nog met twee kotters waarvoor vader Dirk Krijnen de netten verzorgde; een hele opgave. Een ander voorbeeld van een zeegaande Gieles is Gerrit (1909-1993) die jarenlang zijn fuiken onderaan de dijk in de Prins Hendrik Polder leeghaalde. Over hem is een ar- tikel geschreven in de Texelse Courant van 28-11-1991 ge- titeld: "Nu en dan een paling, maar meestal niks". Het artikel behandelt het leven en werken van Gerrit die na jaren zijn netten op het droge haalt. De (paling) visserij vormde de rode draad in zijn leven, eerst als werk en later als hobby. Hij moest dit beroep in de jaren '30 van de vorige eeuw opgeven door tegenvallende vangsten, maar hij bleef nog tot aan het einde van zijn leven zijn fuiken lichten langs de dijk tussen't Horntje en Ceres. Hij werkte na de beroepsvisserij in diverse ambachten, onder andere als visventer en als nachtwaker bij de Teso. Willem Gieles aan het werk in de nettenschuur, September 2004 Nummer 111, juni 2014 Historische Vereniging Texel

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2014 | | pagina 23