Zweefmolen voor het huis van Beers. Foto archief Historische Vereniging Texel. zonders belooft'. Kermis was toen vooral een feest voor volwassenen, tegenwoordig is het een feest voor iedereen. Mevrouw Roeper-Boon met Hans en Nelly Roeper voor de Schouwburg, kermis 1935 op het land van Roeper in de Koo- gerstraat. (coll. Nelly Boekel-Roeper) Jongeren gingen graag in groepen naar de kermis of je vroeg een meisje van je keuze om met je mee te gaan. Om een geschikte partner te vinden, werd soms soms een contactadvertentie in de Texelse Courant geplaatst. Nette R.K. jongen zoekt net R.K. meisje om kermis te vieren' of Twee moordgrieten zoeken twee leuke jongens om ge- zellig kermis te vieren'. En dan samen op de foto als het zover was. De kermisfo- tografen hadden het er maar druk mee en het kan dan ook niet anders dan dat er nog tientallen foto's op het ei- land moeten zijn die met de kermis te maken hebben, zoals de jonge mannen uit Oudeschild die samen optrek- ken en samen op de foto gaan. Stappen op de Kermis:, Jan Dogger, Jan Duinker, Dirk Zuide- weind, Melle Zegel en Jan Visman. Foto Simon Dros. Stappen op de kermis:, Dirk de Ruyters, Gerbrand Dekker, Jan Duinker, Voor: Piet Dekker en Piet Kaan. Foto Simon Dros. Onze vraag is natuurlijk de volgende: Heeft u ook zulke foto's en zo ja, mogen wij die dan scannen? Wie weet ziet u uw foto terug in een volgend nummer van dit blad. Na de oorlog ontstond een anti-kermissfeer. kwam er actie tegen de kermis. Men vond kermis een onnodig vermaak en vooral de heer Wassenaar (PvdA) heeft zich ingespannen om de kermis af te schaffen. Hierin slaagde hij en in december 1949 werd dit bij raadsbesluit een feit. Dat betekende dat er vanaf 1950 geen kermis meer op Texel werd gehouden. Nummer 111, juni 2014 Historische Vereniging Texel 11

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2014 | | pagina 13