Deze keer een foto van een MULO-klas uit de beginjaren twintig van de vorige eeuw. Tenminste, dat vermoeden we, zeker weten doen we het niet. Er staan kinderen van verschillende leeftijden op. Dat was waarschijnlijk om economische redenen, er hoefde zo per gezin, met meestal meerdere kinderen, maar een foto aangeschaft te worden. Maar ook dat weten we niet zeker, misschien weet u het. Een aantal kinderen kennen we al wel bij naam, zoals bijvoorbeeld nummer 30. Dat is Arie Eelman die later een kapperszaak in de Gasthuisstraat begon. Vele mannen zullen zich vast wel kunnen herinneren hoe ze als jonge jongen bij Arie op de houten kruk zaten. Met zijn ratelende tondeuse en het oliespuitje altijd bij de hand werden de nekharen behendig en steevast in de- zelfde vorm kort opgeschoren. Op de foto schatten we Arie op ongeveer een jaar of 10. En omdat we het rap- portboekje van Arie in het archief hebben, weten we dat hij op 11 februari 1913 geboren is, vandaar de inschatting van omstreeks het begin van de jaren 20. Andere namen die we al weten zijn nummer 10, 19 en 20. Dat zijn respectievelijk Grietje, Willy en Emily Dijt. Tot slot kunnen we nog meedelen dat de jongen op nummer 22 Joop Boekel is en die op nummer 5 Ab (kanon) Dros. Maar dan houdt het even op en hebben we uw hulp nodig. Wie herkent er nog meer kinderen op deze prach- tige foto uit een ver vervlogen verleden? Graag uw reac hes. Simon Dros, Bus Huisman Foto: collectie Gemma Duin-Boekel Nummer 111, juni 2014 Historische Vereniging Texel

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2014 | | pagina 10