V w^Hjj Esperanto ten, brochures, ansichten en de bouwtekeningen van jeugdherberg Panorama; Mevr. R. Groenevelt- Visser: oude rekeningen en bescheiden; Dialectgroep Historische Vereniging: dvd Echt op sien Tessels, Te gost bee "de Gortbukers". De fotowerkgroepen ontvingen veel losse foto's en foto-albums, onder andere van mevrouw A. van Liere, mevrouw D. van Wijngaarden en de heer H. Bremer. Iedereen nogmaals hartelijk dank! U bent van harte welkom op onze bibliotheekmiddagen, iedere maandag van 14.45 tot 17.30 uur in Tusse de Banke. Heeft u nog spullen voor ons betreffende Texel, dan kunt u contact opnemen met M. Bakker-Zijm, tel. 0222 312113, of A. van Heerwaarden, tel. 0222 313036. Het is Hemelvaartsdag 1935 en de officiele onthulling van het monument aan de Kogerstraat heeft vanmorgen plaats gevonden. (zie ons blad nr. 108) Nadat de Esperantisten een eenvoudige lunch hadden ge- bruikt in hotel Texel, ging men te voet naar Het Doolhof. Op de eerste foto zien we dat ze de Hoge Berg betreden. Het landschap zag er toen adembenemend uit. Nergens schaamgroen, grote schuren of storende nieuwbouw. Op de tweede foto zien we dat de deelnemers aan deze wandeling aankomen aan de voet van de Zeven Panne- koeken in Het Doolhof. De ijsboeren wisten er van en hebben zich al gemeld. De kar vooraan is van HEMI, de Heldersche Eerste Melk Inrichting. De verkoper staat met zijn handen in zijn zakken; weinig animo? Vooraan, de man met de witte kraag, is Siem de Waal. Links van hem staat ir. Isbriicker. Hij voerde bij de ont hulling het woord namens de minister van O.K en W. Achter Siem staat Gijs Duinker met filmtoestel. Het weer was uitzonderlijk zacht voor de tijd van het jaar: de dame achter de ingenieur heeft haar jas over de arm genomen. Helemaal links staan drie jongetjes te kijken met ogen van "Wat motte ze hier in ons bossie?" De mensen op de derde foto nemen het er van. De dames links gaan zeker een rondje wandelen, terwijl de dame helemaal links echt staat te poseren voor de fotograaf. Ie dereen zit lekker in het gras; het is droog en warm. An ders ga je toch niet met je goeie goed zomaar in het gras zitten? Deze drie foto's zijn afkomstig uit het foto-archief van Johan Duinker en via Hannie Boon-Duinker terugge- keerd naar Texel. Bus Huisman en Simon Dros Nummer 109, december 2013 Historische Vereniging Texel 3

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2013 | | pagina 5