m aan vooraf is gegaan alvorens men aan de bouw kon be- ginnen. Daarna geeft hij het woord aan Ir. Isbriicker die namens de minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap, mr. H.P Marchand het woord voert. De minister kon zelf niet aanwezig zijn, omdat hij in Brussel gewenst was. De dochter van Dr. Zamenhof, Lidja, kan niet aanwezig zijn, hoe graag ze ook zou willen. Zij geeft cursussen aan de universiteit van Lyon en moet zich haasten om voor de va- kantie klaar te zijn. Haar vader, Dr. L.L. Zamenhof is de auteur van het Esperanto. Het wordt een geweldige dag. Zelfs het weer werkt mee. En als de vlag wordt verwijderd van de toren met behulp van Selma Oele en Frouwke Rab staat Gijs Duinker na- tuurlijk paraat met zijn filmapparaat. Ook ontvingen we een schriftje van mevrouw Hannie Boon-Duinker. Een zeer bijzonder schriftje en niet alleen omdat er granaatscherven in geslagen zijn. Het bevat vele bijzondere foto's en we komen er later zeker op terug. Daarnaast zijn we haar zeer erkentelijk voor alle foto's en negatieven die we mochten ontvangen van 'ons foto- hoekje', een rubriek in de Texelsche Courant van 1937 - 1939. Bas Huisman en Simon Dros Foto's met een vraag Onlangs kregen we een brief met twee foto's. Jopy Postmus-van der Hoek schreef in deze brief dat ze de dochter was van de heer en mevrouw Van der Hoek uit Ten Boer. Haar vader is overleden in 2008 en had zich ten doel gesteld een boek te schrijven over het dorsen. Hij had een groot aantal foto's verzameld en was druk bezig die allemaal te verwerken in zijn boek. Helaas heeft de tijd hem achterhaald en het boek is nooit afgemaakt. Jopy stuurde daarom de foto's terug naar de familie Grisnigt op Texel. De dorsmachine van de firma Grisnigt was een BORGA en gebouwd in Appingedam. Het is jammer dat de foto's niet gedateerd zijn; dat zou wat meer houvast geven bij het zoeken. Op de ene foto staan vrijwel alle mannen met hun rug naar de camera gekeerd en is het moeilijk te zien wie het zijn. Ze zijn allemaal volop aan het werk. De andere foto is genomen toen het werk kennelijk was geklaard. Natuurlijk is onze vraag: "Wie kent deze mannen bij naam"? In 'Van de Prins geen kwaad' staat op pagina 93 de dors- machine nabij Johanneshoeve. Hier wordt duidelijk dat er niet alleen Tesselaars op de foto staan maar ook een aantal werklui uit Den Helder en omstreken. Dus als u niet alle mensen kent of herkent, dan weet u waaraan dat kan liggen. Kunt u ons helpen? Dat horen we graag van u. Bel dan naar Ria Schraag: 0222-314753 of mail naar Simon Dros: simonoudeschild@texel.com Wij danken u bij voorbaat voor uw moeite. Nummer 108, September 2013 Historische Vereniging Texel 7

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2013 | | pagina 9