Dan geeft-ie de Engelsman een flinke zet en roept: "En laa 'kje niet si n foor't sontje ondergaat. Antjebuur zit aan tafel in het oude Sint Jan lekker te klet- sen met wat andere vrouwen. Ze praten over alles en nog wat, totdat iemand zegt: "Die jeugd fon teugeswoordig is puur los in de broek Nouseit Antjebuur, ikhod vroeger aars ok 'n blauwe reeg fon de kokesmatte in't boetje, dus dot wos krek hetzellefde. Voor het volgende moet je weten wat een 'buuktos' is: een airbag! Opa Klaas had met zijn auto een ongeluk ver- oorzaakt, maar had er levend van afgebracht. "'t Is maar goed dot de buuktos d 'r uut kwam, aars hod ik nag 'n rare piep rookt. Gerritje Dros kon ook geestig uit de hoek komen. Voorafgaande aan een interland voetbalwedstrijd gingen de mannen een rondje over de Zeedijk in Amsterdam. Zulke wedstrijden werden altijd op zondag gespeeld. Daar stonden de meisjes van plezier in de deuropening. Een mooie rooie riep naar Gerrit: Kom je gezellig even binnenGerrit: "Os't binne zo gezellig is, weerom staan jee don buuteen over Jan van Schaffelaar die van de toren gesprongen was, zei hij altijd: "Das toch gien kunst, os ie d'r nou bee opsprone wos?" Elly Schagen was een nakomertje. En toen ze verkering kreeg met Fridt Kortenhoeven waren haar ouders zeer tevreden. Vader seit blied teuge Fridt:Vibe heewe AOWen Zeuerzee Steun. Jee zit finansijeel goed!" Als je naar de dokter moet geeft dat soms problemen. Oogarts dokter Van Waveren sr. uit Den Helder had de naam een akelige dokter te zijn. Een Tesselse vrouw moest naar een oogarts en zei: "Ik gaan na Ollekmaar". Zo gezegd, zo gedaan. Tijdens het onderzoek aldaar vraagt de behandelende arts aan haar waarom ze niet naar Den Helder gaat, dat is toch veel dichter bij? "Nou", zegt ze dan, die fon Whavere is 'n fervelende mon en deer gaan ik niet na toe. Ikheb je te bedanke!" "Gut", zegt de dokter, "ikben die Van Wiveren, maar ik zit een dag in de week in Alkmaar". In het vorige nummer van ons blad stond een aantal ver- halen over bommen die in de Tweede Werelsoorlog op Texel zijn gevallen. In De Hal viel er ook eentje. Op het Schilderend woonde Schotanus. Doe de bom [die wos riep ie kwajig teuge sien wijf, dot se niet so met de deure slaan most. [Alle ramen waren uit de sponningen geslagen door de inslag.] De man was stokdoof. Jim Schagen had wat lammeren en die liepen bij de kinderboerderij. Samen met zijn vriendin Miep en Klaas Dros gaan ze die beesten voeren. Klaas heeft de zak met voer en zegt tegen Miep: Osjee ze na je toelokt en wot on de praat houdt don strooi ikfoer in de kreeb."Dat lukt niet, want de beesten hebben meteen in de gaten wat Klaas aan het doen is. Hij is nog maar net bezig of hij wordt onder de voet gelopen. Klaas ligt met zijn rug op de grond, midden tussen de trappelende en vretende lammeren en zegt: "Kiekeres, wot is de lucht toch blauw!" Jim zat op de ULO in dezelfde klas als Cees Hoekie. Op een dag zei Jim tegen hem: "Ik ken met deuze leu niet wor- re, ze wete dies beter os ik Hij nam de benen en kwam niet meer terug. Als Nel, de vrouw van Cees, naar de kapper moest, ging hij mee te knippen. Toen een jonge kapster hem vroeg hoe hij zijn haar geknipt wilde hebben, sprak hij: "Och me kiend, osjee fiend dot er genog heere oppe grond leege, dan magje wel stoppe. Ol weer puur zo'n tiedje leeje is oppe tore fon de protestanse kerkin De Kooghet haantje terugplaast. Dot heewe we ollegaar kerme leze in de Tesselaar. D 'r was doe 'n vrouw die oppert hod dot ze die haan niet meer terug hoefde te sette, wont d'r komt nag amperan 'n kip in de kerk Historische Vereniging Texel Nummer 108, September 2013 32

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2013 | | pagina 34