Marie schreef aan Naantje en Jannetje Bruin dat iemand V2 mud goudrenetten zou komen halen en ze wilde nog wel 25 pond zoete appeltjes hebben. Tenslotte was ze benieuwd naar de prijs van het afgewaaide fruit - per soort. In de nacht van 4 op 5 oktober 1938 stormde het behoorlijk. Op Texel resulteerde dit in omgewaaide bomen, een half ingestorte schuur, afgewaaide schoorste- nen, dakpannen en fruit. Die zoete appeltjes en goudrenetten waren bewaarappels, een mooie wintervoorraad: lh mud is ongeveer 50 liter. Tegenwoordig zouden we voor zoiets bellen, een mail sturen of via internet informatie inwinnen en bestellen. In 1938 werd nog een prentbriefkaart gestuurd. En dat geeft ons een mooi beeld van die tijd. Deze leuke kaart is van Abelia en Menno Eelman-Gieles. En weet u misschien wie die Marie uit Oosterend was? Wij (nog) niet. Heeft u 00k prentbriefkaarten met een opmerkelijke tekst? Bel een van de redactieleden of mail historische-vereniging@texelnl Wtlma Eelman Reacties op HVT107, juni 201 3 De foto met een vraag was een hele lastige, 1927 is immers niet vandaag of gisteren. Toch hebben we met z'n alien weer enkele gezichten van een naam kunnen voorzien: Jaap Jonker, 16 Helsloot, 17 kan Sietske Goenga zijn, 18 is Jo de Visser en 25 Trijntje Huisman Cd. Simon Verseput: "Tabee alien" Aris van der Slikke heeft enige aanvullingen en verbeteringen opgeschreven ten aanzien van het artikel in nummer 107 van ons blad: Gerrit Verseput was geen broer van Simon, maar een neef. Pieter Verseput (1904 - 1993) was wel een broer van Simon. Pieter woonde aan de Pontweg tegenover Tubantia, later in De Koog en is gestorven in de Gollards. De tweede zoon van Pieter was Gerrit Pieter (Gert) (Waddinxveen 1927 - 2001 Elst). Nieuwe leden D. Coule in Zeist en mevrouw T. Boon-Bakker in De Cocksdorp Hij was het die naar Indie ging en daar de twee dochters van Simon vond. Deze dochters zijn, nadat ze waren getrouwd, naar Nederland gekomen en zijn hier gebleven. Ze zijn ook wel eens op Texel geweest om de familie te bezoeken. De moeder van Aad Heerschap, Hannah Verseput, was een zuster van Pieter. Aris, bedankt! Merklappen Riek Bruin-Jansen ontving diverse leuke reacties op haar merklappenverhaal. En ze kreeg een Biedermeierlap te zien, die kom je niet iedere dag tegen! Tot slot ontving ze nog een compliment uit Breda over haar merklappenartikel in ons tijdschrift van maart 2012. Ons blad gaat soms van hand tot hand, in dit geval gedu- rende ruim een jaar. Gevraagd De film- video- en geluidsafdeling van de Historische Vereniging is op zoek naar een bandrecorder (spoelen- recorder). Het huidige apparaat heeft het kort geleden begeven. Weet u er een voor ons? Wilt u dan contact opnemen met Maarten Stoepker, tel. 0222 312940 Tessels Prate Deze keer nemen we u mee naar gewone Tesselse mensen in hun dagelijkse doen en laten. Gebeurtenissen van alle dag passeren de revue. Zoals die grootvader die vertelde dat zijn kleinkinderen van de overkant kwamen logeren: Twie kleinkienders sowe 'n paar nacfdes bluuve sleepe. Se ware brocht met de oto en foor die paar daage hodde se veuls te veul meenome. Dot kwam nagol gauw uut, wont de ouste fon de twie Iiep met 'n groote stabel spullen naar d'r moeder en vader en froeg: "Wille jullie dot weer meeneme rta Nederland De voorzitter van de dialectclub noteert de verhalen en anekdotes die verteld worden. Hij heeft besloten om een dicteerapparaatje mee te nemen, want hij kan het niet meer bijhouden. "Os d'r zo veul tegliek komt, don ken ik't ok niet meer beebie- ne met skrieve. Ik ken ok niet meer olles onthouwe wot 'r seit is. 't Liekt wel hoe ouwer, hoe minder onthouwer. Dot is toch zo of leit't nou an mee?" Lammert Bruining uit De Koog verhuurt fietsen aan een Engels stel. Ze willen het eiland over fietsen en ook naar Oosterend present. Na een klein rondje komen ze direct weer terug en melden dat het niet gaat. Lammert laat zich niet uit het veld slaan en zegt tegen de man: Vort, d'r op. Nummer 108, September 2013 Historische Vereniging Texel 31

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2013 | | pagina 33