nog niet, dus sneden we het brood met een broodmes. Met dit zelfde mes smeerden we boter en beleg op de boterhammen. We klapten de sneeën dubbel en hadden de kost. We konden wel kiezen uit wit-, bruin- en kren tenbrood. Wat werd er gegeten? In 1963 voer ik op de TX11 met vier al wat oudere Eg- monders (Derpers). Zij kwamen van grote IJmuider trawlers, hadden overal gevist en waren echte visvreters. Zij zorgden ervoor dat er praktisch elke dag wel vis bij de broodmaaltijd werd gegeten. De Egmonders deden van alles met de vis. Ze bakten kabeljauw, wijtingkuit of lever en legden zelf haring in het zuur of zout. Op de woensdag aten we meestal kapucijners met spek. En op de vrijdag schilde ik een paar kilo uien en deed die in de pan met overgebleven suddervlees. Zette de boel op een laag pitje. Na een paar uur een prima pan hachee. Met een grote pan Bildtstars (aardappelen) erbij was het weer een lekkere maaltijd. In de winter maakte ik een grote pan snert. Meestal op maandag als we door slecht weer niet konden varen. We bleven dan wel onder de middag aan boord eten. Meestal wist je dit van tevoren. Als ik dan zondagsmid dags uit de bioscoop vandaan naar Oost fietste, ging ik even bij boord langs. Dan zette ik de spliterwten alvast onder water. Maandag 's ochtends de uien en het vlees erbij en 's middags hadden we snert. Als het de hele week slecht weer was, aten we de hele week onder de middag aan boord. Om vijf uur, na het weerbericht van Scheveningen Radio om twintig voor vier, gingen we wel weer naar huis. Zaterdag aten we weer thuis en het boodschappen boekje werd weer ingevuld. Sam van der Slikke Foto met een vraag nummer 103 In ons vorige nummer stond een foto van een trouwpar tij. Daar wisten wij nog zo goed als niets van. Maar er kwamen héél veel reacties en daardoor kwamen er ook veel namen op de proppen. U ziet het: 22 namen! Het gaat hier om een huwelijk met de handschoen. De bruid is Tine Geertruida Kikkert. Ze is geboren in 1915 en de man aan haar rechterarm is Cornelis Johannes de Lugt ('s Gravenhage 1904 - De Koog 1988). Hij was in 1928 getrouwd met Cornelia Elisabeth Klaasd. de Vries (Sloten 1903 - ziekenhuis Den Helder 1974) en zij woonden op Wilhelminalaan 2 in Den Burg. Zij staat aan zijn rechterkant. Cornelis heeft in zijn linkerhand een handschoen. Tine trouwt die dag met de handschoen, omdat haar aanstaande, Klaas de Vries, in Oost Indië op een plan tage werkt. De twee hebben elkaar leren kennen toen Klaas 'volontairde' op Padang aan de Hoofdweg in Eier- land en tijdelijk bij zijn oom en tante aan de Wilhelmi nalaan woonde. Uiteraard staat de familie vooraan. Aan de rechterkant van C.J. de Lugt staat de moeder van de bruidegom, mevrouw De Vries-Hartman en links van de bruid staan Klaas de Vries, vader én Klaas de Vries, grootvader van de bruidegom. In de Texelse Courant in een rubriek van de gemeente lezen we dat in de week van 10 - 16 september 1938 het tweetal in ondertrouw is gegaan; zelf plaatsten ze een ondertrouwadvertentie. Historische Vereniging Texel Nummer 104, september 2012 4

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2012 | | pagina 6