Bloem-, Groente-, Bras-1 Klamien. J. VAN AMESFOORT, ZaaUtol, Haider. Foto met een vraag schreven, waaronder veel persoonlijke verhalen. Als er belangstelling genoeg is voor het boek, zal het in het voorjaar van 2012 uitkomen. De prijs van het boek zal liggen tussen €27,50 en €32,50, maar is sterk afhankelijk van het aantal ver kochte exemplaren, dus opgave is erg belangrijk. leder, die bij mij zijne inkoopen doet, ontvangt gratis eenc Lijst, waarop de wijze en tijd van zaaien en planten is omschreven. Voorts Daiiaknollen, echte Lilliput, Gladolisse, Pootsjalotten, etc. Agent voor TEXEL: 3T« £T. te Oosterend, waar eveueeus Prijs-Coumiten verkrijgbaar zijn, evenals bij mij. Uit de Heldersche Courant van 23-2-1 884 U kunt het boek vanaf nu bij voorinschrijving bestellen: per telefoon 0222-318946 of per mail janenjanlObrouwer@texel.com Jan Brouwer Ankerstraat 17 1794 BH Oosterend We gaan naar Schiphol! Wat een reacties hebben hierop we gehad. We zijn de vijftig ruimschoots gepasseerd en nog dagelijks vragen mensen of ik die en die foto al heb. Nee dus! Van de drieenvijftig foto's die ik tot november voor de Historische Vereniging heb verzameld waren slechts drie dubbele, onder andere een foto van een klas van de OLS De Koog, de klas van Ab Kiewiet. Je voelt op je klompen aan dat er nog veel meer van die foto's moeten zijn. Mensen hebben het wel gelezen, in de Texelse Courant, in Texel dit weekend, in de Hel- derse Courant en in ons eigen mooie blad. Maar, zoals mevrouw Iet Wuis-de Wit het tegen met zei: 'Je leest het in de krant en je denkt LEUK! Ik heb ook nog zo'n foto. Je leest verder en als de krant uit is leg je hem weg en je bent het hele verhaal van de Schiphol foto's al weer ver geten.' Daarom nog maar eens een verhaaltje met een foto. Een speciale vraag bij deze foto is de volgende. De Texelse kottervloot is naar Schiphol afgereisd met twee bussen. Het reisje was georganiseerd door de C.I.V., de Coöperatieve Inkoopvereniging Visserij. Beide foto's hangen in de koffieruimte van het C.I.V gebouw, maar eentje is gaaf en de andere is beschadigd. Hier ziet u het gave exemplaar met alle namen. En u begrijpt het al, ik ben op zoek naar een gaaf exemplaar van de tweede foto. Geeft u even een berichtje, dan kom ik de foto graag ophalen: 0222 313204 Simon Dros. Opsturen kan ook: Heemskerckstraat 80, 1792 AC Oudeschild. U krijgt de foto per kerende post weer terug. Of mail naar simonoudeschild@texel.com. Binnenkort zult u weer een groot aantal van de Schiphol foto's kunnen bekijken. Leden van de vereniging heb ben het plan opgevat om ze in alle dorpen te gaan expo seren. U hoort daar nog van. De foto op bladzijde 29 zorgde bijna voor een verwisse ling. In ons blad nummer 99 staat een foto van de Christelijk Zangvereniging 'Zingt den Heere' met directeur Q. Huy- ser. De foto is genomen in Den Burg terwijl ik zeker wist dat dit koor uit Den Hoorn kwam. De oplossing is deze foto van het Christelijke Koor 'Harmonia' uit Den Hoorn. Het gebeurde wel vaker dat een dirigent meerdere koren onder zijn hoede had. Deze foto is eigendom van de Historische Vereniging. Oude foto's Nooit weggooien! Wij willen ze graag heb ben in ons archief. Als de namen van de personen onbe kend zijn, proberen wij ze te achterhalen door te verge lijken met de honderden andere familiefoto's die we al hebben. Foto's van je oude huis, de straat waar je woonde, huwelijksfeesten, kortom alles wat Tessels is, ontvangen we graag en met open armen! Bel Ria Schraag 0222-314753 of mail naar: simonoudeschild@texel.com Simon Dros Nummer 101 december 2011 Historische Vereniging Texel 27

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2011 | | pagina 29