ui lKW»Ueen Uf trvcql ncef^T 'Toen ik een keer als Sinterklaas rondliep met een enorme kassa om me heen in plaats van een tabberd, kreeg ik het soms een beetje benauwd van het opdringe rige publiek. Wat was het geval, de middenstandsvereni ging had een rekenfout gemaakt bij de 'troeftientjes ac tie' die ze in de weken voor Sinterklaas 1983 hadden aangekondigd. Door die fout moesten ze veel meer tien tjes terugbetalen dat men had berekend. Met een handel kon ik de kassa openen; daar lagen 2000 briefjes van 10 in, keurig nagemaakt en het verhaal was duidelijk: ie dereen had recht op een tientje. Er waren mensen die probeerden handenvol met geld uit de kassa te halen; ik sloot dan gauw de boel. Sommigen kwamen er met be bloede knokkels van af.' Hij speelde vaak twee figuren tegelijk. Dat is mooi te zien op de foto van de T.E.VO. ofwel Theo's Eigen Vlieg Onderneming! Sieb weet eigenlijk niet meer of Theo, directeur van de T.ES.O., vlieglessen ging nemen en hij gezakt en/of geslaagd was voor zijn vliegbrevet. Drankproblemen bij de jeugd berusten volgens de speu- ler op wat de ouders het kind meegeven. In 1982 speelde hij als baby in een kakstoel achter een tiental glazen onder het motto: Ik wil geen rammelaar, geef mij de drankfles maar! In 2000, Sieb was toen 66 jaar, speelde hij de naamge ving van de nieuwe straten. Op het bordje op zijn buik staat te lezen: Wij vergrijsde ambtenaren hebben veel gedaan en geven vol trots straten en wegen een nieuwe naam ALLES WEG: In zijn hand heeft een wegwijzer met daarop bijvoorbeeld: Sint Janweg - Floraweg - Casino- weg - Gemaalweg - Melkfabriekweg - TEMweg - Wa- terfabriekweg. 24 Historische Vereniging Texel Nummer 101 december 2011

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2011 | | pagina 26