- W' Gezocht: Texels werk van Meint Beekhuis van Till Meint Beekhuis van Till was tekenleraar aan de ULO, de HBS en het Lyceum in Den Helder. Ook buiten school kon hij het tekenen niet laten. Zo was hij actief lid van de Noorder Kunstkring en werd zijn werk regelmatig geëxposeerd. Hij vervaardigde ook Texels werk, zoals deze pastel uit 1929 van "De Nederlanden". Achter het huis en links van de boet is nog een klein stukje van de plaggenhok- ken te zien, waarin de familie Hopman onder andere kippen hield. Maar hij maakte meer Texels werk. Zo werd in de Heldersche Courant van 11 juni 1937 ge schreven over een expositie van de Noorder Kunstkring; daarin werd een prachtige ets genoemd van Beekhuis van Till van een Texelsche boerderij met een geweldige lucht erboven en een aquarel van Texelse duinen - beide helaas niet afgebeeld. De Helderse Historische Vereniging bereidt momenteel een expositie voor met werk van hem. Misschien heeft of weet een van onze lezers werk van Meint Beekhuis van Till (soms gesigneerd met Meint van Till)? Dan graag een mailtje naar historische-vereniging@texel.com of naar Maarten Noot, voorzitter van de Helderse Historische Vereniging m.noot@quicknet.nl. Een telefoontje naar een van onze redactieleden kan natuurlijk ook. Alvast hartelijk dank! M "Overpeinzingen bij een oude schoolwandplaat" Deze uitspraak van schrijver en amateur-historicus Jan T. Bremer was de titel van een werkstuk dat ik in 2009 heb gemaakt voor mijn studie Cultuur Weten schappen.1 Het werkstuk moest gaan over een Lieu de mémoire. Een Lieu de mémoirebetekent letterlijk een plaats van herinnering. Maar dit hoeft geen plaats te zijn maar het kunnen ook symbolen, personen of andere ob jecten zijn waar een collectief geheugen aan vast zit. TW" TF-XfcJ- i Lü, '2o De Nederlanden, pastel door Meint Beekhuis van Till uit 1929 (in particuliere collectie, foto Piet Zeeman) 1 Bremer, J.T., 'Overpeinzingen bij een oude schoolwandplaat (2), Ter walvisvaart naar Spitsbergen', Levend Verleden, Helderse Historische Vereniging 2 (1998) 50-53. 10 Historische Vereniging Texel Nummer 101 december 2011

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2011 | | pagina 12