Het historische moment van Grieta Oosterhof scheppen om sturend op te treden. In de structuur visie "Texel op Koers" is daarvoor een goed funda ment gelegd. Daarin staat letterlijk dat bij alles wat de gemeente van plan is, zij uitgaat van de Texelse kernwaarden. Nu nog de daad bij het woord voe gen: de kernwaarden als uitgangspunt en niet als sluitpost. Tenslotte. De kernwaarden zijn de neerslag van de ontwikkelingsgeschiedenis van ons eiland en haar bewoners. Dit verdient respect. Behoud ervan is onmisbaar om een uniek eiland te blijven met zelf bewuste en trotse bewoners die anderen graag deelgenoot maken van hun kostbare bezit. Dick Drijver Op deze foto zie je mijn historisch moment. Schrobben en boenen van het pas gebouwde ver pleeghuis op Texel. Dat was in 1977. Lk was net klaar met mijn opleiding ziekenverzorgende in het Medisch Centrum Alkmaar en kon meteen op Texel aan de slag. Een hele opluchting, want man Kees was door zijn werk in het familiebedrijf aan het eiland gebonden. Het kleinste verpleeghuis in Nederland bood grote werkgelegenheid. Verpleeghuizen waren een nieuw fenomeen en we konden hel samen vorm geven en maken tot wat het nu is. Natuurlijk was en is het voor de bewoners ook veel fijner om op eigen ei land te kunnen blijven. Je blijft voor een groot deel in de vertrouwde omgeving en bezoek kan altijd binnenlopen voor een praatje, een kopje koffie of een rondje in de tuin of verder. Het bezoek zelf is verlost van de slopende en tijdrovende tochten naar de overkant. Ik werk er nog steeds, maar die foto van het schoonmaken was voor mij het begin van een echte doorbraak. Grieta Oosterhof Nummer 97 december 2010 Historische Vereniging Texel 7

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2010 | | pagina 9