"Oude Kamp" rond 1 969 Op deze foto van voor de ruilverkaveling voert Jan of Jaap Kunst de schapen Wij hadden met de makelaar al enige boerderijen en andere huizen bekeken maar ze voldeden alle niet aan onze wensen, onder andere wat betreft lig ging en prijs. Makelaar Brandsen verzuchtte toen min of meer: "Dan heb ik nog de "Ouwe Kamp"". Wij wisten natuurlijk niets van het begrip "Ouwe Kamp", maar stonden open voor alles en zeiden meteen: "Daar willen we graag kijken". En bij de eerste oogopslag was dat wat we zochten. De ligging was inderdaad ideaal, vrij, niet ver van Den Burg en Den Hoorn en niet ver van de boot en het werk van Peter. De prijs viel op te brengen en het resultaat was dat we eind augustus 1969 in de boerderij trokken. Dat was de eerste tijd regelrechte armoede: in de keuken een kraan bij een klein afwasbakje met al leen koud water. Het hele huis bezat één kachel, dus niets geen centrale verwarming. Er was nog een tweede schoorsteen op het huis en die schoor steen was lek, zodat er bij elke regenbui bruin roetwater in de keuken stroomde. Dat ondervingen we door altijd onder de schoorsteen een grote, rode teil te plaatsen. De wc stond in een aanbouw van het huis, eigenlijk buiten, zodat bij min Vi graad Celsius de toevoerende waterleidingen be vroren waren en er met een emmertje doorge- (coll. familie De Wilde) spoeld moest worden. Bij harde wind, en het woei toen nogal eens hard, bewoog het tafelkleed in de woonkamer. Een smalle, houten, bijna verticale trap leidde naar een bordkartonnen slaapkamer. De twee koestallen waren intact, met de bijbeho rende gruppen en drinkbakjes. Er was plaats voor tien koeien. Buiten was een houten loopstal voor jongvee. Er stonden nauwelijks bomen rond de boerderij, bomen werden als niet-Texels beschouwd. De ruil verkaveling had in die tijd een regeling waardoor je met subsidie bomen kon aanplanten. Na enige tijd stond er een boomsingel en na nog weer enige tijd een tweede boomsingel. Een groot voordeel van die boomsingels was toch het verminderen van de windkracht. Bij de weg stond een gewoon houten boerenhek, met een kleiner hekje om er met de fiets doorheen te gaan. Er was en is ook de zogenaamde 'melk- slrook'. De plek waar vroeger de melkemmers ge plaatst werden, en die we heden ten dage nog steeds kunnen onderscheiden door de andere be strating en waar we nog wel eens de auto op neer zetten. Zoals gezegd was er geen warm stromend water, de 86 Historische Vereniging Texel Nummer 97 december 2010

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2010 | | pagina 88