Enkele jeugdherinneringen bus, bij een aantal boeren in de omgeving van Oos terend op en bracht deze naar de eerste boot in de haven van Oudeschild. De lege bussen kwamen weer mee terug en werden bij het melkhok op de boerderij gespoeld. Iedere woensdag ging hij naar Den Helder om met zijn afnemers af te rekenen. Hij kwam dan meestal net op tijd voor de terugreis waardoor hij bij het personeel van de boot de bij naam kreeg van "de nippertjesman". De zaken gin gen goed en er werd een T-Ford met laadbak aan geschaft, voor die tijd zeer vooruitstrevend. In de zomer was er soms een tekort aan water om de bussen te spoelen. Dan werd er met de lege bussen op de terugweg water gehaald bij de Wezenputten. In de winter als er veel ijs in de Waddenzee lag en de boot vanaf 't Horntje voer, werden daar de melkbussen naar toe gebracht. De melk was dan soms bevroren. Er moest altijd door de boot op de melk worden gewacht. Door verscherpte voor schriften en doordat op 1 april 1930 de coöpera tieve zuivelfabriek "De Eendracht" werd geopend, is Aris (na bijna 13 jaar!) gestopt met levering aan de melkslijters in Den Helder. Aris Eelman werd in 1945 ziek en hij werd opge nomen in het noodziekenhuis, "Huize Irene", in Den Burg. Zijn toestand was zorgelijk en hij werd per taxi naar het Prinsengracht ziekenhuis in Am sterdam gebracht. Korte tijd daarna overleed hij daar op 24 juli 1945 op 68-jarige leeftijd. Met de beurtschipper keerde hij terug. Toen Aris Eelman stierf was ik nog geen jaar, ik heb hem dus niet gekend maar ik herken wel veel in mijn grootvader. Jan Aris van der Slikke De Gasthuisstraat in Den Burg Toen mij gevraagd werd om iets te schrijven voor het jubileumnummer van de Historische vereni ging, dacht ik in eerste instantie, "Nee alsjeblieft niet!" Ik lees altijd graag de stukjes van anderen, maar zelf heb ik er niet zo'n behoefte aan, want waar moetje over schrijven! Dat maakt niets uit, (coll. familie Jimmink-Oele) zei Gerard van de Rozendijk, iets over je jeugd misschien, denk er maar over na. Proberen dan maar, ik ben Tineke Jimmink-Oele, geboren in de Hoogerstraat op 26 mei 1944. In de oorlog dus, waar ik alleen nog van weet, dal Nummer 97 december 2010 Historische Vereniging Texel 81

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2010 | | pagina 83