Mijn mooie jeugd in de Weststraat 1 935-1 949 Versierde straat 6 september 1 948 bij de troonsbestijging van Juliana, met vlnr. Nellie Smit van de Smitsweg, Loes Buisman, Leonie Buisman, en Nellie Schouten 's Avonds 'wegkrupertje' rond de Weststraat, Gast huisstraat en Gravenstraat. Dat was geweldig zo met z'n allen, groot en klein. We gingen ook vaak bij elkaar te brood eten. Dat was gezellig zo met z'n allen. Alles kon dan en niets was teveel. Dennenappels zoeken voor de kachel, gehaald en gebracht worden met een auto van de VT.B.; buur man Timmer zorgde voor brood, ranja en iets lek kers. Groot feest natuurlijk! We mochten ook wel helpen sigaren te maken bij oom Levi Polak. Hij woonde op het pleintje bij de "Vergulde Kikkert". Ook hielpen wij Standaart bij het bekleden van stoelen; hij werkte bij Vlessing. In 1948 was de pret voorbij. Mijn moeder overleed vrij plotseling. Iedereen in de straat hielp ons. Wat een geweldige buurt en wat een lieve mensen. Bestaan zulke buurten nog? Corry Bakker-Buisman De Weststraat-Hollewalsweg was een buurt waar wel 45 kinderen woonden. Iedereen speelde daar met elkaar. Grote en kleine families zoals Couvert, Timmer, Reij, Buisman, Rijk, Parlevbet, Kievits, Zijm, Gieles en Van Swinderen. Uit school speelden we op het pleintje naast de fa milie Kievits, waar we gingen hinkelen, zaklopen en zo. We maakten ook hele kermissen op het paardenplein. Met een vlooientent; een goochelaar, waarzegger en een koorddanser. Iedereen was ver kleed en dat hadden we allemaal zelf gemaakt. Prachtig! 78 Historische Vereniging Texel Nummer 97 december 2010

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2010 | | pagina 80