De Bodedienst Den Burg-Oudeschild v.v. Begin jaren 60 van de vorige eeuw. Links Piet Vlaming, rechts Jan de Vries van de TESO. (foto jan van wijk, Beeldbank Texel) Ik zie het nog voor me: 's morgens om 8.15 uur werden de afhaalopdrachten bij ons aan huis opge haald door chauffeur Piet Vlaming (later van "Paal 9") en zijn bijrijder Bert Siersma (later Bertus, tot voor enige jaren chauffeur bij de V.T.B.). De klan ten die goederen wilden verzenden, waren aan de deur geweest of hadden opgebeld of ook wel via een briefkaartje gevraagd om het een en ander af te halen. Dit kon uiteenlopen van kistjes aardbeien, zakjes wasgoed, geschoten wild, gebruiksartikelen, fietsen, koffers of kisten met kleding tot kunstge bitten toe; alles voor richting Oudeschild of heel Nederland door. Bij de klanten werd dan langsge- reden om de goederen op te laden. Tevens werd er bij winkels gekeken naar een rekje, op een vaste plaats aan de gevel. Daarop stonden bordjes met de naam van het dorp waar goederen naar toe ge bracht moesten worden. Voor Oosterend moest Piet Burger stoppen, voor Den Hoorn Piet Zijm, voor Cocksdorp Jaap Westdorp en voor De Koog D. Bonne. Oudeschild was clus voor ons. Vaak wa ren het bloemen die op deze manier werden aange boden. Daar zat dan een soort van adres bij, zoals: 'in het achterom', 'bij een groen poortje', of: 'dat steegje in bij dat schuurtje waar 14 dagen terug de pannen afgewaaid zijn'. Het was al een hele verbe tering wanneer huisnummers werden vermeld, als tenminste het nummer nog op het huis aanwezig was. Hierna kon de wereldreis naar Oudeschild begin nen. Het eerste stopadres was meestal de wasserij van Collou, voor een wasmand en/of de losse boordjes van dominee of pastoor. Wanneer er al leen boordjes moesten worden afgeleverd, werden deze dikwijls tijdens het iets zachter rijden uit het portierraam gegooid. Bij een windvlaag werden ze ook weieens onder het achterwiel geblazen, maar er werd doorgereden en in het spiegeltje gekeken hoe de landing was verlopen. Dat kon toen alle maal. Aangekomen in Oudeschild kon het bezorgen be ginnen, "Volluk" roepen bij de deur, bij 'niet thuis' 76 Historische Vereniging Texel Nummer 97 december 2010

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2010 | | pagina 78