Voor een lagere school in Schagen. VInr staand: Truus Karsman, Annie Kievit, Duwie Huizinga, Sonja Witte, Fien Dros, Henny Stam, Ada de Lugt, Mary Schermer, Duwie Cieles, Marianne van der Slikke, Annie Duinker en Nellie Eelman. Midden: Tinie Buis, Tine Eelman, Annie Bruijn, Dinie Dros, Ans Dekker, Aly Visser, Tineke Brommersma, Hannie Stiggelbout, Nida Wuis, Ina Stoepker, Annie Baijs, Alie Kiewiet en Klaske van der Molen. Vooraan: Lies Vos, Nel van Egmond, Elly Verstegen, Dia Visser, Ina Boon, Willie Tjemkes, Nettie Boon, Jannie van Koningsveld, Corrie Wijngaarden, Neeltje de Ridder en Trijn Koorn. (coii. Elly Heerschap-verstegen) dere jongens voetbal, dus veel keus was er niet. Met een stel vriendinnetjes gingen we wekelijks met 10 cent 'de contributie' naar les, deze werd gegeven in de Molenstraat achter het Sintjanshuis. Cees Mets had een tabakszaak en was tevens leider, hij was be hoorlijk streng. We begonnen altijd met marcheren op de maat van het stampen van een stok op de ruwe houten vloer vol met splinters, dan met z'n vieren door het midden, goed gericht zodat iedereen netjes naast elkaar en achter elkaar stond. In deze formatie werden er eerst grondoefeningen gedaan en daarna toestellen. Er was een brug voor hoog en laag, een paard voor springen en voltige, een rekstok, een wandrek, touwen en ringen. Alles voor zowel de jon gens als de meisjes. Verder nog wat attributen voor de vrije en ritmische oefeningen: knotsen, hoepels en staven. En niet te vergeten de matten: er waren van die grote, zware, bruine kokosmatten, vol stof en zand; van die matten die onze moeders bij de voor deur hadden liggen, maar dan veel groter. In de winter brandde er een grote kachel, toch was hel er stervens koud, want je merkte alleen iets van cle warmte als je dichtbij de kachel was. We hielden dan ook onze dikke, gebreide truien aan en als we meerdere malen achtereen op hoogbrug moesten zwaaien en een schouderstand maken, stonden de patronen van je trui in je bovenarmen, maar niemand zeurde er over. Het hoorde er gewoon bij. Je wist niet beter. In cle zomer werd er op zondagmorgen op het landje van Roeper getraind. Hel ringenstel, dat daar opgezet werd, had de goede hoogte. In de zaal waren de tou wen erg kort, omdat het plafond zo laag was. Als je dan lekker uitzwaaide zat je zo tegen de 'zolder'. Ieder jaar werd er voor een uitverkochte zaal een uit voering gegeven, meestal in de "Oranjeboom". Op hel toneel werd dan geturnd. Ringen zwaaien tussen de gordijnen, de coulissen. Het was altijd heel span nend en de meeste meisjes liepen dan thuis, voor de uitvoering, met papillotten ofwel lapjes in het haar, wantje moest er op het toneel toch mooi uitzien! Na de uitvoering was er altijd bal na, clat werd begon nen voor de jeugdleden met de polonaise, voor de in siders, onder leiding van "Ome Bram". Nadat GVT zich aangesloten had bij het KNGV de den we ook mee aan de openluchtdagen in cle Kop van Noord-Holland, het Hollands Noorderkwartier. Nummer 97 december 2010 Historische Vereniging Texel 73

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2010 | | pagina 75