Bob Kuiper en Cees van Corrie bij het begin van hun avontuur (coll. Historische Vereniging Texel) kwam de klad erin. Cees heeft met zijn kunsten op de motorfiets veel lol beleefd op de kermissen. Voor elk handstandje op de motor kreeg Cees een glas bier van de boeren. Om de show te stelen reed hij een keer zo met de motor de dansvloer op in zaal "Concordia" in Alkmaar. Grote knallen en dikke rookwolken. "Nou, dan stond je er bij de grieten goed op, dat begrijp je wel". Dit alles speelde zich voor de oorlog af, lang voordat hij trouwde. Na de oorlog, toen de ergste wilde haren verloren waren, stond er een keer op de Texelse kermis op de Groeneplaats een 'Steile Wand' met motoren, die jongens noemden zich Texie Texas en Ronnie Muller. Na de show vroegen ze aan het pu bliek of er iemand was die het ook aandurfde. Dat liet Cees zich natuurlijk geen twee keer zeggen, en hij liet die jongens zien hoe het nou echt moest! Hij had dat vak namelijk voor de oorlog ook op kermissen uitgeoefend. In 1933 ging hij, daartoe uitgedaagd door vrien den, samen met Bob Kuiper uit De Waal met een klein bootje naar Engeland varen. Uitgerust met een zeiltje en een buitenboordmotor gingen ze op een donderdag op reis, de kust langs. De zondag daarop arriveerden ze bij Calais, waar de visserlui bedenkelijk keken toen ze hoorden dat het tweetal met dit notendopje de oversteek naar Engeland wilde wagen. Ze moesten maar wachten tot het weer het toeliet, en na een paar dagen staken ze van wal. Ze hebben angstige momenten beleefd toen de motor het begaf, de wind opstak en ze zelfs nog moesten roeien. Hel is gelukkig goed af gelopen, maar naar de huidige maatstaven geme ten was het een volstrekt onverantwoorde onder neming. Aan de voorbereiding was weinig aandacht geschonken, ze vertrokken zodoende met een onbetrouwbare motor en te weinig geld en proviand. Maar Cees was een meester in het im proviseren, een eigenschap die hem zijn leven lang nooit in de steek heeft gelaten. Bovendien, en dat is het allerbelangrijkste: hij was een reuze aardige en gezellige man en een fantastische vader voor zijn kinderen. Een man om nooit te vergeten. Jacques Dijt Met dank aan de kinderen van Cees en aan het ar chief van de Historische Vereniging Texel. Het in 209 gebouwde winkelpand aan de Stenenplaats (foto Jacques Dijt) Nummer 97, december 2010 Historische Vereniging Texel 69

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2010 | | pagina 71