De Boerderij De boerderij is "het Hooge", de schelf staat bij Kooiman op het erf. Wij woonden toen op "Molenhoeve". Mijn vader Anne Terpstra maakte deze tekening met kleurpotloden die hij gekregen had van jetses. De boerderij was een heerlijke plaats om te wonen. Ja, je moest wel lopend naar school, niemand die je wegbracht. Op de terugweg kon je fijn spelen, bijvoorbeeld slootje springen. Midden in de sloot lag een ton, daar sprong je eerst op en dan verder, of.als je eraf gleed, terug. Je rode prutsok van jaegerwol kon je uitslaan tegen een telefoonpaal... Een feest voor alle buurtkinderen was de oogst. Al lemaal graanschelven bij elkaar, wachtend op de dorsmachine. Daar deden we verstoppertje en tik- kie met elkaar, tussen de schelven door. Ook aan de graskuil met een brede greppel er om heen heb ik goede herinneringen. Met een ver jaardag, denk ik, er was veel familie en gingen we als kinderen over die greppel springen. Helaas, hoe heeft mijn moeder haar geduld bewaard sprong ik er meerdere keren in en haalde weer schone kniekousen! Het lange hek om het land heeft mij geleerd om op een heel smal paadje te lopen. Totdat ik er een keer wijdbeens op viel..., toen zat ik een hele tijd tegen het hek. Leuke herinneringen zijn ook de ratten. Bij buur man Kooiman in de schuur, in T hooi of 't stro. Op een ochtend kwamen alle mannen samen. Overalls aan met touwen om de broekspijpen en mouwen, gewapend met lange hooivorken. Een paar hondjes om de ratten op te jagen, denk ik. Ergens in een hoekje keken wij toe. Ze werden gevangen, maar één was er toch in een broekspijp terecht geko men nou dat was wat. Het hooivak was ook leuk, een lang touw aan een balk en dan vanaf de zoldering, zittend op de knoop van hel touw je laten zwieren. In de oorlog bij maanlicht naar een buurtavond bij één van allen had ook zijn charme! Nou, als je begint, waar eindig je? Paula Brouwer-Terpstra Nummer 97 december 2010 Historische Vereniging Texel 55

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2010 | | pagina 57