HHMBS Sieme Ran, de laatste boer uit Den Burg is Jan Keijser overleden. Op dat moment zaten de T-ramen en de voordeur er al in en de balken voor de zolder lagen er. Zijn broer heeft de ramen laten dichtmetselen, maar de voordeur bleef erin. Het werd toen een schapenschuur met een hooivak erin. De hokjes werden in een U-vorm gebouwd en die werden van nummers voorzien. Op sommige plaatsen staan de nummers nog op de muur. De schapen die voor de eerste keer moesten lamme ren, gingen 's nachts naar binnen en de oude lam- schapen liepen op een klein stukje land (het 'gee- sie') in de luwte van de boerengeriefhoutbosjes. Het hout uit deze bosjes werd gebruikt om paaltjes of andere voorwerpen van te maken. Wij zijn inl983 van "de Hoge Berg" naar "de Hal" gegaan, waar we in de loop van de tijd twee schu ren hebben gebouwd. Daarbij kwam ook nog een kapschuur voor de lammerij en een berging voor de machines. Het A-blok is veranderd in verband met de twee monumentale gebouwen, "de Hal" en de stolp. Jan Jacob en Patricia hebben er later ook nog een aardappelschuur bijgezet. Omdat de jong ste zoon interesse had om ook boer te worden, hebben wij de stolp verbouwd. Deze stolp is nu een prachtig monument geworden, vooral omdat hij nu bewoond wordt. De laatste jaren was hel slechts een opslagplaats voor van alles en nog wat. Wij wonen hier nu zeven jaar in de verbouwde stolp. Het is hier heerlijk wonen en we zijn zeer te vreden over onze architect Lex Annema en het bouwbedrijf Zegel. Jacob en Marga Keijser-Dros Op de achtergrond de huizen aan de Haffelderweg, mei 1984 (foto in coll. familie Ran) We woonden aan het Schilderend en mijn schapen liepen op de Hoge Berg. Daar stond een klein ge bouwtje tegenover "Klein Zwitserland". Dat wilde ik verbouwen tot een bruikbare schuur. Van f974 tot 1982, dus 8 jaar zijn we er mee bezig geweest om dat voor elkaar te krijgen, maar het is niet ge lukt. In die tijd was er een ambtenaar die me aan raadde om een deel van de schapen te verkopen en daar bloembollen voor terug te kopen. Een gouden tip. Ze hebben wel kennis van zaken op het ge meentehuis, alleen niet altijd op de juiste afdeling. De achteruitgang van ons huis kwam uit op het Slingerwegje. Daar tegenover lag een stukje grond van Jaap Geus, de vader van Aal. Omclat hij zelf het nodige had meegemaakt met de gemeente, Nummer 97 december 2010 Historische Vereniging Texel 45

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2010 | | pagina 47