Boerderij "de Hal" Anno 2010 leven wij: Jan Jacob, Palricia, Marieke en Rianne Keijser op boerderij "de Hal". Wij zijn het achtste geslacht Keijser dat van het mooie le ven op dit unieke stukje Texel kan genieten. Het leven op en in een rijksmonument heeft veel voor delen maar helaas ook nadelen. Zo genieten wij van de rust en de ruimte 0111 ons heen. In deze tijd van energiebesparingen is het echter jammer dat al de ramen in het huis nog steeds voorzien zijn van enkelglas. Dit mag volgens de huidige regels niet worden vervangen door dubbelglas. In 2008 heb ben wij drie kanten van het dak van de boerderij opnieuw laten dekken. Dit is uitgevoerd door Axel Wetsteen. In het woonhuis is de originele blauwe tegeltjesmuur nog helemaal intact. Ook het opka mertje is nog in originele staat, maar de kelder er onder is helaas in de zestiger jaren volgestort met puin. Vroeger bestond het boerenbedrijf voorna melijk uit schapen en koeien. Tegenwoordig is het een gemengd bedrijf met aardappels, suikerbieten, uien en graan. Gelukkig lopen tussen de tuunwal- len ook nog 300 schapen. Deze tuunwallen wor den nu hersteld met subsidie. Ook de boerencam- ping is een bron van inkomsten. Jan Jacob en Patricia Keijser-Knol Het wonen op een monumentale stolp anno 2010 Sinds 2003 wonen wij in een stolp die in 1903 ge bouwd is door Jan Keijser, een broer van Jacob Keijser die op "de Hal" woonde. Tijdens de bouw De Hal" en de stolp werden vereeuwigd door Toon de Haas 44 Historische Vereniging Texel Nummer 97 december 2010

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2010 | | pagina 46