Ik denk ok nag an een héél are gelegenheid. Een héél bizondere, eigelijk rare kerkdienst endjannewarie 1944, in 't donkerst fan de oorlog. In de kerk alliendig vrouwe en ouwere marine. De dommenee zal in een concentrasiekamp, sien fervanger was in Drenthe te werksteld, net as zoveul jonge Tesselaars. De organist - mien vader - zat ok in Drenthe hee de zgn. "staats gevaarlijke". En de ouderling, die deuze sundag de dienst soow doên, was in die nacht fan saterdag op sundag oppakt met een onderduker. We za tte d'r ferloore bee, weet ik nag. Toen stond de vrouw fan de dommenee op en hoewel ze altóós wat skuwwig en ferlege was, nam ze de lei ding. Ze las uut de Bijbel een psalm. Elet was psalm 140 en we songe in gróóte saamhorigheid die psalm. Vers 8 gaat zóó: Ik weet: de Heer zal vonnis wijzen 't verdrukte volk wordt opgericht. In recht hersteld zal het Hem prijzen En wonen voor Zijn aangezicht. De kerk in de sneeuw (foto T. Kikkert-Bruin) We songe ons eige bove de ellende uut. Ik was veertien en hel was onfergetelijk. Twie foorbeelde fan nog veul meer wat ik meemaakte in 't kerkie fan De Hoore. Me leve lang hèèw ik er al een band mee. Ik ben er dóópt, sat sundag an sundag op me plasie, me vader was er ruum veertig jaar or ganist, me ouwers lèège er op het kerkhof. Deer flak bee hèèw ik me allerleste plasie al uutsocht. En dal is héél goed, maar fan mee mag het nag lang wachtel Gré Dros Kleurenets door H.E. Roodenburg (foto coll. Wilma Eelman) Nummer 97, december 2010 Historische Vereniging Texel 25

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2010 | | pagina 27