Achter diek bleven nog wat 'nazitten' en genoten nog van en kele abdijbiertjes. Een van hen vertelde dat hij ook kastelein was en jaarlijks een uitje organiseerde voor en met de hele clientèle. Dit was een heel ge varieerd gezelschap, artsen, advocaten, maar ook parkeerwachters en vuilnisophalers, uit de stad Leiden. Dit lichtte hij als volgt toe. "Onze abt zegt steeds: "Gelijke monniken, gelijke kappen"." En dan nu één uit de muziek. Jaren geleden waren we druk bezig met de opname van onze tweede cd, Texels Souvenir geheten. Daarbij hadden we de hulp ingeroepen van zoveel mogelijk brandweer lieden, zij vormden ons achtergrondkoor. We moesten vaak repeteren en de eerste keer de den we dal in de Karseboom. Later oefenden we in de brandweerkazerne. Tijdens de repetitie in de Karseboom, toen de opkomst groot was, begonnen midden in hel lied alle brandalarmmelders tegelijk te janken, ledereen wist wat dit betekende en in een mum van tijd was de Karseboom leeg. Vrij snel daarna liep echter het hele brandweercorps in po lonaise ons café weer in. Het was slechts loos alarm in "de Smulpot". Geblust moest er worden, niet met Brandbier maar met Amstelbier. De cd werd een succes en onze lijfspreuk bleef: "Drink Amstelbier en zing met plezier". Frans Pi eter se Voor de jongens van Skil was de waterkant om te spelen zeer belangrijk. Van Ceres, De Schans, voor Skil zelf, de haven en de havenmond, achter de helling tot aan De Hornt aan toe. Bij De Hornt werd vooral gezwommen; dat is waar nu het Wad- denstrandje is gekomen. Jarenlang was daar ook de warm-wateruitlaat van de waterfabriek en de elek triciteitcentrale. Tot diep in de herfst kon je daar lekker zwemmen in het warme water en er waren genoeg mensen die ook in de winter bleven zwem men. Vroeger was daar altijd wel een plekje waar je in de luwte kon liggen. Achter de helling stond bij laag water wel eens een scheepje droog. Sommige vissers gebruikten het laag tij om de onderkant van de schuit schoon te maken en dat moesten wij jongens natuurlijk van dichtbij bekijken. In de wandeling werd dat de be- delaarshelling genoemd. Het was ook een prachtige plek om te 'gluuvere'. Nummer 97, december 2010 Historische Vereniging Texel 21

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2010 | | pagina 23