De Rouwwimpel veld. Natuurlijk in het half donker en stil en stie kem. Opeens kwam ik met een voetje vast te zitten in, jawel, een strik. Angstig, omdat ik dacht dat mij hetzelfde zou overkomen als de konijnen, begon ik te gillen en te schreeuwen, dit tot grote ontsteltenis van m'n vader. Die zag de jachtopziener of oom agent al naderen natuurlijk! Het was voor mij dan ook de eerste en laatste keer dat ik mee mocht! Toch heb ik tot mijn veertiende veelvuldig voor 'bushmeat' kunnen zorgen. Daarna verhuisden we naar De Waal en was hel gedaan met het stropen. Terugdenkend aan die periode van m'n leven kan ik zeggen dat het een prachtige en onvergetelijke tijd is geweest. Dat had ik niet graag willen mis sen! Cees Maas De haven van Oudeschild omstreeks 1907 Een historisch verhaal van tragiek en traditie. Er zijn mensen die in hun leven als het ware ach tervolgd worden door het noodlot. Zo iemand was Cornelis (Kees) Slik uit Oosterend. Op driejarige leeftijd verloor hij zijn vader Dirk Slik (geboren in 1813). Dirk Slik huwde op 36 ja rige leeftijd in 1849 met Stijntje Pieters Stoepker. Er werden twee kinderen geboren: in 1850 Corne lis (Kees) en in 1852 Grietje. Het huwelijk van Cornelis en Stijntje mocht niet lang duren. Toen hij veertig jaar oud was, overleed vader Dirk Slik op 7 maart 1853. In die tijd was het naast een emotionele ook een fi nanciële ramp als de kostwinner vroegtijdig kwam te overlijden. Voor de achtergebleven weduwe wa (foto in collectie Maarten Stoepker) ren er eigenlijk maar twee mogelijkheden: of je be gon een winkeltje, hopende op compassie van de dorpsgenoten, of als zich dat voordeed, greep je de gelegenheid aan om te hertrouwen. Voor moeder Slijntje Stoepker kwam die kans toen zij kennis maakte met Pieter Kuiper (1827 - 1906). Zij trouwden op 8 november 1855. Stijntjes tweede huwelijk duurde meer dan vijftig jaar en zij kreeg met Pieter Kuiper nog vier kinderen, twee zoons en twee dochters. Hun jongste zoon Pieter (1866) was dus een half broer van Kees Slik uit het eerste huwelijk van Stijntje. Kees en Pieter verdienden de kost met de visserij en ondanks het verschil in leeftijd (zestien jaar) zetten ze samen een bedrijf op. Ze visten met 18 Historische Vereniging Texel Nummer 97 december 2010

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2010 | | pagina 20