Ansichtkaart uit de jaren vijftig van de vorige eeuw. Collectie vonk-uitgeest Neeltje Boon Neeltje Boon heeft vanaf het overlijden van haar moeder in 1937 tot 1958 alleen in Herenstraat 49 gewoond. In dat laatste jaar is zij op zesenzeventig- jarige leeftijd vertrokken naar een verblijf voor geestelijk minder bedeelden in Castricum. In deze periode is de Gemeente Texel eigenaar geworden van het pand. Familie Bendien In 1962 worden de heer en mevrouw Bendien- Pekelharing uit Laren eigenaar van Herenstraat 49. Bendien was eigenaar van een bedrijf gespeciali seerd in plantenvoeding (Pokon). Het pand werd na een uitgebreide restauratie als tweede woning in gebruik genomen. Op dit moment zijn de erven Bendien de eigenaren van Herenstraat 49. Het pand is tot de huidige eigenaar altijd in eigen dom en bewoond geweest door Hoornders. De fa milie Daalder voerde wel de boventoon. Ruim 140 jaar zijn ze eigenaar en een groot ge deelte van die periode ook bewoners geweest. Herenstraat 49 kende een verscheidenheid aan be woners: van zeelieden, walvisvaarders, broodbak kers, veehouders tot fabrikant. Ineke Vonk-Uitgeest en Maarten 't Hart Dank aan Miriam Klaassen voor diverse gegevens die de leidraad vormden voor het verdere onder zoek naar deze bewonings/eigenaren geschiedenis. Bronnen en literatuur Bibliotheek HVT - Doop, trouw en begraafboeken Gemeente Texel - Bevolkingsregister Noord Hollands Archief (NHA) - Oud notarieel, Register van Transporten en Burgerlijke Stand Texel De Hoornder 283 april 2004 Stads Archief Amsterdam - Oud notarieel, Amster- damsche Couranten, Archief vd Waterschout L.J. Daalder, Het geslacht Daalder, 1972 M.D. Dijt en J.S.M. Dijt, Texelse Geslachten I en II, 1973. C.J. Reij, C. Hoogerheide en C.G.J. van Empel, Boerderijenboek, 1998. 10 Historische Vereniging Texel Nummer 96, september 2010

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2010 | | pagina 12