In memoriam Willem Kikkert Een eervolle gebeurtenis Zo kort na het feestelijk in ontvangst nemen van een koninklijke onderscheiding is op 11 mei Willem Kikkert uit Den Hoorn op 75-jarige leeftijd overleden. Willem, de echtgenoot van onze secretaris Maatje, was een prominent lid van onze vereniging. Hij was mede-oprichter en stuwende kracht van de Zanggroep Oude Liedjes. Hij publiceerde de Texelse liedjesbundel "Er was eens....een herderinnetje" en had juist de laatste hand gelegd aan een tweede bundel met 50 historische liedjes, die de Historische Vereniging Texel later dit jaar hoopt uit te geven. Hij schreef meerdere boeken, zoals "Texelse verhalen" in 1992, "Neeltjes Nol", in 1999 en de dichtbundel "Texelse gedichten" in 2004. In samenwerking met prof. Kees de Jager schreef hij het boek "Van het Clijf tot Den Hoorn", over de ontstaansgeschiedenis van Den Hoorn. Ook samen met De Jager schreef hij reeds jarenlang de rubriek "Uit de Hoornder geschiedenis" in het dorpsblad "De Hoornder". De december-uitgave van ons blad in 1995 was een thema-nummer over de oorsprong van het Marsdiep, geschreven door De Jager en Willem Kikkert. Hij vertegenwoordigde onze vereniging van 2004 tot en met 2008 in de gemeentelijke commissie Kunst en Cultuur inzake het gemeentelijk aankoopbeleid en tentoonstellingen op deze gebieden. Iedere eerste en tweede woensdag van de maand vertelde hij korte verhalen voor het programma "Onder de toren" van Radio Texel. In Willem Kikkert verhezen wij niet alleen een actief lid, maar ook een goede vriend. Wij zullen hem met liefde en eerbied gedenken, in dankbaarheid voor het vele dat hij voor onze vereniging tot stand heeft gebracht. Wij wensen Maatje, kinderen en kleinkinderen de kracht om dit verlies te verwerken. Jacques Dijt, voorzitter Tijdens onze jaarvergadering van afgelopen 22 april werden wij aangenaam verrast toen de burgemeester mevrouw drs. EC. Giskes, het woord vroeg. Zij had zich verdiept in de geschiedenis en de activiteiten van onze vereniging, en na een schets hierover naar voren gebracht te hebben, vervolgde zij met de woorden: "De Historische Vereniging Texel is een zeer actieve vereniging die midden in de maatschappij staat en belangrijk werk doet door het cultureel erfgoed van Texel voor het nageslacht te beheren en behouden. Navraag bij de Historische Vereniging is vaak de enige manier waarop de juiste toedracht van zaken uit het Nummer 95 juni 2010 Historische Vereniging Texel Foto Daan Koopman

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2010 | | pagina 5