Ridders Maatje Kikkert-Kuiper, Willem Kikkert, Jacques Dijt en Klaas Uitgeest met hun onderscheidingen en bloemen. Zeg beste mensen, komt hierheen en ziet Wat er in de maand van maart is geschied Want in ons jubileumjaar Werden wij genood zowaar Om met het bestuur een glas te drinken Om dat feest'lijk te beklinken Gepoetst, gewassen, zonder schroom Betreden wij de Lindeboom. De voorzitter sprak mooie woorden En zag toe dat iedereen 't hoorde Instemmend knikkend bij 't verhaal Ja, ze kenden het allemaal. Of ook onze burgemeestersvrouw Nog een woordje spreken wou? Jawel, en ze nam daarvoor de tijd Want ze had zich grondig voorbereid. Ze sprak vol lof over al die leden Die onvermoeid hun tijd besteden Onversaagd en zonder geld te vangen Werkend aan verenigingsbelangen 't Zij bestuurlijk of in de praktijk Een vrijwilliger geeft altijd blijk Van een flinke portie lef En een historisch normbesef. En dan noemt zij Willem Kikkert's naam En of zijn vrouw naast hem wil staan Daarnaast Klaas Uitgeest, ja dat werd tijd En dan de voorzitter Jacques Dijt. Ja, zij werden gekozen, uitverkoren Om tot de groep van 'ridders' te behoren Dat gaf de burgemeester te verstaan En prikte toen de lintjes aan. Een klaterend applaus werd toen hun deel In menig oog blonk een traan en heel Voorzichtig keek ik gauw omhoog Gelukkig, bij een lintjesregen blijf je droog. De redactie wenst de kersverse Leden in de Orde van Oranje-Nassau van harte geluk. Simon Dros 2 Historische Vereniging Texel Nummer :?5, juni 2010

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2010 | | pagina 4