Ons jubileumjaar Extra openingstijden archief Gemeente Texel Tessels prate Na de succesvolle tentoonstelling van topografische kaarten van Texel in maart, de ledenvergadering met oude filmpjes in april en de lezing van Maarten van Rossem in mei, nemen wij in de zomerperiode even wat gas terug. Na de zomer zijn we van plan om weer wat extra dingen te doen. Half september willen wij rondleidingen houden in alle dorpen op ons eiland. Half oktober gaan we oude filmpjes draaien uit eigen bezit. De precieze data hiervoor zullen wij via de media bekendmaken. Wel bekend reeds zijn de data waarop onze werkgroepen zich zullen presenteren in "Tusse de Banke": 12, 13 en 14 november. De dialectgroep geeft een vervolg aan de succesvolle dorpentocht. Wij zien ernaar uit om u van de herfst weer te ontmoeten! Speciaal voor leden van de Historische Vereniging Texel is het Gemeente archief extra geopend op de volgende donderdagmiddagen van 14.00 tot 16.00 uur: 7 oktober, 4 november en 2 december. Op werkdagen kunt u daar ook altijd terecht tijdens de normale openingstijden. Dinsdag tot en met vrijdag s morgens van 10.30 tot 12.30 uur is Wil Braam aanwezig en hij weet vrijwel altijd een antwoord te vinden op uw genealogische en andere historische vragen. De dialectgroep ontving een uitnodiging om naar een Noord-Hollandse dialectenmiddag te komen in Obdam op zaterdag 20 maart. De maandag ervoor was een delegatie naar De Cocksdorp afgereisd om aanwezig te zijn op een inloopochtend van Pharos. Nou, dat liep er storm en na een inleiding van Gerard Kuip, een aantal vertellingen in het dialect van Gré Dros en Simon Dros, kwamen de verhalen los. Het werd een heerlijke ochtend en natuurlijk hebben we het meeste opgeschreven. We zijn van plan om op deze manier alle dorpshuizen op het eiland te be zoeken voor 'een Tessels ochentje'. In Obdam troffen we mensen van diverse plui mage. We hoorden er het Zaans, Huizers, Wierings Egmonds (Derps), Westfries en Tessels. Mathilde Jansen, geboren Texelse, hield een inleiding over de Friese invloeden in Noord-Hollandse dialecten en Hollandse invloeden in Friese dialecten. Men sen, mensen, wat hebben we genoten van die mid dag en we hopen dan ook van harte dat we vol gende jaar weer uitgenodigd worden. Nummer 95, juni 2010 Historische Vereniging Texel 31

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2010 | | pagina 33