Foto met een vraag houdster liep naar de kamer en mijn broer weer roepen en weer. "Waar ben u mijnheer Anton"? "Hier Dieuw". En de huishoudster snapte er niks van. Tenslotte hebben we mijn broer uit de kelder verlost. Maar om op mijn vraag terug te komen. Wat is er van die bedsteden geworden? En dat primitieve 'toilet' van vroeger, dat aangebouwd was tegen de slaapkamer en dat wij 'de serre' noemden terwijl het oude woord 'plé' beter op zijn plaats was. En het kleine petroleum lampje dat er 's avonds altijd brandde dat wij 'de vuurtoren' noemden. Er was nog geen electrisch licht. Dat kregen we pas later. Ja, ik heb er heerlijke herinneringen aan, maar toch prefereer ik thans een huis met stromend wa ter en centrale verwarming. Maar ik heb nog een klein pannetje dat in vroeger tijd op het petroleum stelletje in de Texelse keuken stond. Bruikbaar is het niet meer, maar weg mag het niet! En nu eindig ik toch heus. Met vriendelijke groeten, ML. Drijver-Timmer Heemstede, juni 1980. Deze foto zou genomen zijn in Hotel-Café-Restau rant 'De Oranjeboom' te Den Burg. Evert Breen, de eigenaar van de foto, weet het niet. Evert is die knappe jongeman die links achteraan zit. In welk jaar de foto genomen is blijft ook onduide lijk, maar waarschijnlijk al zo'n 60 jaar geleden. De twintigers die hier bij elkaar zijn, zijn de tachtig ja rigen van vandaag. We weten ook nog niet alle namen. Wel een flink aantal: Links vooraan zit Geertje Dalmeijer van 'De Zwa luw' van Oudeschild; achter haar zit Evert Breen. Midden achter staat Nelie Wuis en voor haar zit Jan Jannes met Riekie Bruin op zijn schoot. Dan Cornelis Bakker, Nelie Hoogerheide en helemaal rechts zit Fer Roeper. Wat was er aan de hand? Toneelrepetitie? Achter de groep hangen overhemden en stropdassen over een vrijstaand schot. Er wordt niks gedronken, want er staan geen glazen op tafel. Afloop van dansles misschien? Het is allemaal raden, maar wie weet bent u degene die ons raad kan verschaffen. Belt u dan even met Hanna van Heerwaarden (ook een tachtiger!) 0222-312458 of met Ria Schraag: 0222-413753 of mail: simon@oudeschild.nl Wij zijn bijzonder blij met uw reactie! 30 Historische Vereniging Texel Nummer 95 juni 2010

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2010 | | pagina 32