De achterkant van Warmoesstraat 70 met rechts het keukenraam en links daarvan de regenput met luikje tera, 1906 De Bol en 4 ha. grond bij Het Varken en in 1907 Byron. Ze konden het zich dus goed per mitteren om er een zomerhuis met huishoudster op na te houden. Een brief Geachte mevrouw Witte, Een paar dagen geleden ontving ik uw brief en ik wil er graag op antwoorden en u de gevraagde in lichtingen geven. Alleen begrijp ik niet veel van die man die vorig jaar bij u kwam met foto's van omstreeks 1900. Enfin, ik zal zo uitvoerig mogelijk schrijven, misschien wel te uitvoerig maar dat moet u me maar niet kwalijk nemen. Mijn grootvader kocht het huis in ca. 1867. Mijn vader (enig kind) was toen nog op de lagere school. Later op de MULO (dat heette toen de Franse School) en daarna in Haarlem op het gym nasium en daarna studeerde hij in Amsterdam en werd dokter in Overijssel. In 1883 kwam hij als dokter naar Texel en daar werd in 1885 zijn tweede dochter geboren. Die heette Emilie Maria Anna en vandaar die naam als schrijfster later Emma en de achternaam Van Burg sloeg op haar geboorteplaats. In 1887 verhuisden mijn ouders naar Utrecht en daar zijn nog twee oudere zusters van mij en ikzelf geboren. In 1893 vestigde mijn vader zich als dok ter in Haarlem waar hij in 1933 overleed. Mijn grootmoeder op Texel stierf in 1894 en toen kwam er een huishoudster en toen mijn groot vader in 1904 overleed vond mijn vader het geen aardig idee zijn ouderlijk huis te verkopen en be sloot het aan te houden als vacantieoord voor de opgroeiende kinderen en de huishoudster bleef er wonen. En in dat huis hebben mijn zusters, broers en ik heel veel gelogeerd ook met vriendinnen. Er kwam later wel een andere huishoudster natuurlijk (de eerste kwam op leeftijd) maar tot 1944 konden wij er steeds terecht (en op kosten van mijn vader, ook toen wij al lang getrouwd waren, wat er prettig was, zoals u wel begrijpt). Toen mijn vader in 1933 stierf nam mijn jongste zuster Barbara (dat is die Dr. B. Timmer) het huis op haar naam, maar in 1938 lieten mijn man en ik aan de Kogerweg een villa bouwen, Texla, en toen vond Barbara het toch eenvoudiger om maar bij ons op Texla te logeren dan in Den Burg waar het veel primitiever was. Bo vendien was er toen een getrouwde huishoudster die sukkelend was en de man ook en die gingen toen naar een rusthuis. Het huis heeft zij toen ver kocht. Wie er daarna gewoond heeft weet ik niet. Wel weet ik dat in de oorlog toen het een poos leeg Nummer 95, juni 2010 Historische Vereniging Texel 27

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2010 | | pagina 29