Warmoesstraat 70 in Den Burg J. de Vries en Ede Tollenaere, Etymologisch Woordenboek, Het Spectrum, 1991. Mijn grote dank gaat uit naar die Tesselaars, hier onder vermeld, die spontaan bereid waren om mee te werken en bruikbare tips gaven, soms leuke anekdotes wisten te vertellen en zonder wie ik dit onderzoek niet had kunnen doen. Mijn bezoek kwam nooit ongelegen. 'Kom gerust langs, we prate hier in de Kóóg allang giên goed Tessels meer, maar je mag altiêd om een bakkie komme!Waar vind je nog zoiets! Mijn zeer speciale dank gaat uit naar mevrouw G.E. Dros (bij een ieder bekend als Gré Dros), die mij in raad en daad heeft bijgestaan en die met haar zeer lange ervaring en vele publicaties, wel als Tessels dialectdeskundige bij uitstek mag worden genoemd. Ook veel dank aan Wilma Eelman van de redactie, die reeds in het begin van mijn onderzoek het goede advies gaf om er rustig de tijd voor te nemen en die in de eindfase behulpzaam was bij het gladstrijken van de laatste plooien. Soms staat er een kleine toevoeging achter de naam; (dia) dialectgroep, (..plaats.. woont (al jaren) aan de overkant, anderen zijn na jaren teruggekomen van weggeweest. Getallen tussen haakjes geven de leeftijd aan. Mevrouw H. Amsing-Mosk, de heer W.J. Bakker, mevrouw C.J. Bakker-Hin (92), mevrouw I. Bakker-Westdorp, mevrouw M. Bakker-Zijm (dia), de heer E Barhorst en mevrouw V.R. Barhorst-Halsema, de heer E.S Boekei en mevrouw D.M.Boekei-Bakker, de heer A.J.M. Boom en mevrouw E.Boom-van der Gracht, mevrouw B. Brouwer-de Wijn, mevrouw Inleiding Het huis in de Warmoesstraat waarover dit verhaal gaat, was lang geleden eigendom van de familie Teunis Jansz Timmer. Toen de familie Frans Witte het pand kocht, was men nieuwsgierig naar de geschiedenis er van. Ze zochten en vonden een kleinkind van Teunis Tim mer, M L. Drijver-Timmer in Heemstede. Jan Tim mer, haar vader, kocht het pand na het overlijden van zijn ouders. Het zou gaan dienen als vakantie verblijf. A.M. Dogger (dia), de heer C.P. Drijver (94), mevrouw G.E.Dros (dia), de heer S.Dros en mevrouw E.A.J. Dros-Beers, mevrouw J. Eelman- Schagen, mevrouw W. Erne-Zoer, mevrouw M.A.I. Groeneveld-Visser (dia), de heer C. van Heerwaarde en mevrouw C.A. van Heerwaarde- Schraag, mevrouw j.M. van Heerwaarden (dia), de heer P. Hin en mevrouw J. Hin-Schoenmaker, mevrouw G. de Jong-Sleutel, de heer C.J. Kalis (93) en mevrouw R. Kalis-Timmer, mevrouw M. Keijser-Backer, mevrouw N. Keijser-Kooiman, de heer J. Kikkert en mevrouw K. Kikkert-Lap, mevrouw M.J. Kikkert [(52) Nieuwegein], voor meerdere bijdragen, de heer W.J. Kikkert, mevrouw W.G. Kikkert-Duinker (dia), de heer A.H. Kooger, de heer R Kooiman, de heer E Kortenhoeven en mevrouw E. Kortenhoeven- Schagen, de heer E Krijnen, de heer G.J.Kuip (dia), de heer J.G. Kuip (dia), de heer P. Kuiper, mevrouw D. Maas, mevrouw J. Maas, mevrouw E.M. Mechielsen-Breman, mevrouw J. Plaatsman van der Slikke, de heer P.B.J. Riteco, mevrouw A. Sikon-Bakker (Frankrijk), de heer J.M. van Splunter, de heer T. Timmer, de heer M.W. Trap, de heer C.D. Vonk, mevrouw C.J. Vonk-van der Vis, de heer J.M. de Vries en mevrouw A. Zegel van der Schans. Eveneens dank aan mevrouw S. Backer-Rus, (voor Middelnederlands speurwerk), mevrouw P. Backer- Slot (voor telwerk en nakijkwerk) en dhr M.R.M. Spetter van de Helderse Historische Vereniging voor adviezen en correcties. Oproep aan de lezer: Mocht u iets willen toevoegen aan dit artikel; relevante anekdotes, sèèggies of correcties, bel dan 0223-642970 of mail th.backer@quicknet.nl. Theo Backer Azn (Oudeschild, 1941) Dokter Jan Teunisz Timmer (1857 Den Burg - 1933 Haarlem) heeft maar korte tijd op Texel een prak tijk gehad. Hij trouwde in 1880 met de bankiers dochter Anna Maria Loman (Amsterdam 1859 - Heemstede 1936). Anna Loman moest 'oom' zeg gen tegen de Texelse burgemeester en boer Dirk Cornelis Loman. Dat de familie niet onbemiddeld was lezen we ook in het Boerderijenboek. Jan Timmer kocht in de loop der jaren negen boerderijen: 1899 Goethe, 1900 Rembrandt, 1902 Vondel, 1903 Hoeve Ruijs- dael, 1904 Cervantes en Schiller, 1905 Castra Ve- 26 Historische Vereniging Texel Nummer 95 juni 2010

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2010 | | pagina 28