Nieuwe leden Hendrik Boon, zeevaarder M Bakker, Den Burg, J.M. van den Berg, nabij Den Burg, H. Heinis, Barsingerhorn, D. Meurs, Oeiras/Portugal, W.P. de Porto, Den Burg, Mevrouw Schrama-van Bakel, Den Burg H. Schulle-Hostede, De Cocksdorp, Mevrouw J. Steigstra, Den Helder, Mevrouw H. Theijssen van Kooten, Amsterdam, E. Visser, Delft en J. de Vries, Den Burg Hendrik Boon (03-07-1 901 - 1 7-01-1 926) Foto: coll. W. Boon W.J.zn, Almere. feest voor directeur, leraren en leerlingen in Hotel Texel, dat toen in eigentijdse glorie verkeerde, sprak hij het openings- en het sluitingswoord. Zijn toespra ken genoten een zekere vermaardheid, vooral bij de zeevaarders en de fleurige meisjes aan hun zijde, om hetzelfde stopwoord, dat hij eindeloos herhaalde. Men betreurde het dat hij per 2 september 1924 als gepensioneerde het eiland verliet'. Al lezend bedacht ik dat mijn oom Hendrik, die ik he laas niet heb gekend, ook een echte Texelse zeevaarder is geweest. Uit de nalatenschap van mijn ouders en grootouders wist ik een paar zaken te halen die moge lijk interessant genoeg zijn om vast te leggen. Hendrik (Hein) Willemsz Boon, geboren op 3 juli 1901 en overleden op 17 januari 1926, was de vierde zoon uit het huwelijk van Willem Jacobsz. Boon (1866-1955) en Jannetje Pieters Bruin (1866-1956). Hendrik zou timmerman worden, maar via zijn vader die onder andere schipper was op een tjalk maar ook Met belangstelling las ik de diverse artikelen over de Zeevaartschool Texel. Ik was verrast door het aantal mooie foto's dat de verhalen verlucht. Jaren terug vertelde mijn vader Willem Jan Boon, de metselaar, over zijn broer Hendrik met betrekking tot diens studie aan de Zeevaartschool. Hij noemde vaak de naam van de directeur Bossen. In geen enkel artikel in uw uitgaven wordt deze naam genoemd en dat vind ik vreemd. Daar wilde ik meer van weten. In het boek van J.A. van der Vlis "t Lant van Texsel' vond ik op pagina 433 de naam P Bossen wél en ook enige wetenswaardigheden: P Bossen, die per januari 1915 Tjebbes als directeur van de school opvolgde, gaf volgens zijn leeropdracht les in sterrenkunde, theoreti sche zeevaartkunde, meteorologie, oceanografie en in het hanteren van de instrumenten. Geliefde leraren, van wie de namen nog niet vergeten zijn, waren G. Schmidt, De Ruy terman en P.Vijn.Helaas werd in 1921 door een ministerieel besluit de opleiding tot eerste of tweede stuurman opgeheven en de tweejarige cursus werd toen in een driejarige veranderd. In datzelfde jaar slaagde Hendrik als derde stuurman. Bossen was een geziene en merkwaardige figuur, die bij de oudere en jongere leerlingen respect afdwong. Hij was het type zeeman zoals men zich graag voor stelt: joviaal, rondborstig en getapt. Op het jaarlijkse Jeugdfoto van Hendrik Boon Wzn, gemaakt door zijn va der die onder andere fotograaf was. Foto: coll. W. Boon W.J.zn, Almere. 4 Historische Vereniging Texel Nummer 94, april 2010

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2010 | | pagina 6