Bibliotheeknieuws 25 jaar Historische Vereniging Texel 1 985-2010 Alles terugziende is voor de Historische Vereniging Texel het jaar 2010 er een met een gouden randje. De aftrap om dit te vieren zal plaatsvinden met het hou den van een tentoonstelling van historische kaarten genaamd "Texel op de kaart" in maart a.s. U gaat ze ker nog meer van ons horen dit jaar. Ik wil eindigen met iedereen te feliciteren die zich ac tief inspant voor onze vereniging, onze leden en ie dereen die ons een warm hart toedraagt. Graag tot ziens op een van onze evenementen of bijeenkom sten. Jacques Dijt, voorzitter. Ontvangen van: De heer R. Dekker te Bergen: boek met gegevens over fabrieken en bedrijven o.a. van Texel, die gecontroleerd werden door Het Landbouwhuis te Alkmaar in 1933. Map met reproducties van gravures, o.a. van de sommeltjesberg; Fam. L. Gloudemans te Baarland: mapje met 10 fotokaarten "Mooi Texel"; De heer H. Geerlings te Aalsmeer: Statuten en huishoudelijk reglement van Texel's Belang "Door Eendracht sterk" 1905, en acte van lid maatschap 1914; Mevrouw R. Groeneveld - Visser: enige school- en familiefoto's en div. bescheiden; Dames Maas: div. bidprentjes en foto's; Mevrouw P. van Beek - van Heerwaarden: div. familiefoto's; De heer C. Zijrn: div. bescheiden; De heer C. van Heerwaarden: albumboekje met familieportretten op karton; De heer C. Hin: Historisch tijdschrift Holland 1981 nr. 1; De heer W. Boon jr.: foto's en bijbehorend artikel over de zeevaartschool; Gemeente Texel: Honderd jaar Badhotel; Mevrouw H. Duinker - Boot: foto's en negatieven van de gebroeders Duinker; De heer Piet Bakker: div. bescheiden; De heer S. Dros: show van oude kleding (klederdracht van de Dansgroep) op CDR; Mevrouw N. Zijrn - Witte: 2 albums en een doos vol oude familiefoto's; De heer G. v.d. Kooi: Texel info toerspel, oud pillendoosje en div. bescheiden; De heer S. v.d. Slikke: enige kerst/nieuwjaarskaarten betreffende Texel; Mevrouw A. Barhorst - Brans: div. tijdschriften, w.o. Strendernieuws. Iedereen nogmaals hartelijk dank! Heeft u nog spullen voor de vereniging, dan kunt u contact opnemen met: M. Bakker - Zijrn, tel. 0222 312113, of A. van Heerwaarden, tel 0222 313036. De bibliotheek in Tusse de Banke is elke maandagmiddag geopend van 15.00 uur tot 17.30 uur. U bent van harte welkom. Dit jaar bestaat de Historische Vereniging Texel al weer 25 jaar! Er zijn door een werkgroep diverse acti viteiten georganiseerd. Hier een overzicht voor het eerste halfjaar. 19 t/m 28 maart: tentoonstelling Texel op de kaart. Op deze tentoonstelling willen we laten zien hoe Texel op veel ver schillende manieren op de kaart is gezet. za. 20 maart: geeft de heer Uppelschoten van "Het Teege Land" de hele dag voor lichting en demonstraties hoe kaar ten gemaakt werden. 22 april: jaarvergadering. Wij zijn van plan om na het huishoudelijke gedeelte een paar historische Texel filmpjes te vertonen. De officiële uitnodi ging is in het blad bijgesloten. 12 mei: lezing door Maarten van Rossem, jarenlange Texelbezoeker. De lezing is gratis voor leden en niet leden. Wel vragen wij een vrijwillige bij drage voor de onkosten. In het juninummer zullen we meer informatie geven over de activiteiten in het tweede halfjaar van 2010. Nummer 94, april 2010 Historische Vereniging Texel 3

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2010 | | pagina 5