Een brief met foto's van de familie Vlessing uit de Waalderstraat Na de zomervakantie zijn we met frisse moed ge start in het foto- en filmarchief. Deze brief met twee foto's is geschonken aan onze vereniging. Het lijkt ons het beste dat we deze brief, met uit zondering van de aanhef en geadresseerde, bijna in zijn geheel laten volgen. 6-11-2003 Geachte Hartelijk dank voor Uw brief van 15 oktober. Als ik het goed heb uitgezocht, was Melle Weersma een zoon van Rosette Vlessing, die in 1.881 op Texel gebo ren is en in 1905 naar Amsterdam is verhuisd. Ik heb dit nagevraagd aan een achternichtje (dochter van Betty Simons- Vlessing) en kleindochter van Sam Vlessing, de oudste broer van mijn vader. De oudste zuster van mijn vader was ook een Rosette (1879-1943). Zij woonde in Alkmaar en was de moe der van Eli Prins. De muzikaliteit zit ook in die tak van Vlessing, waar toe Samuel en Philip, Nettie en Rosette (piano) be hoorden. Samuel stierf in IJmuiden in 1934, Philip (cello) overleefde hel kamp niet, zijn zuster Nettie wel, met veel verdriet, zij is enkele jaren geleden (vol gens mijn broer zaliger) overleden. Ik heb met mevrouw Craanen gebeld en een prettig gesprek gehad over vroeger. Het bleek dat haar moede, een knappe costuinière, voor inijn grootmoe der en haar 10 kinderen (waarvan vijf meisjes) de kleding maakte. Natuurlijk mag je de foto's houden. Ik ben benieuwd of er nog vragen of verhalen losko men bij het zien van de foto's. Is het nu weer wat rustiger geworden op Texel nu de gasten weg zijn? Toen wij teruggingen in oktober fietsten wij via Oudeschild naar 't haventje om naar Den Helder te gaan. Fietsend op en onderaan de dijk zag ik weer hoe prachtig Texel is. Dal was ik niet vergeten, maar ik besefte het opeens weer. Vriendelijke groeten van Marjaime van Wil ra ven- Vlessing. (dochter van Elize Vlessing *1904) Op de foto van de familie E. Vlessing en H. Vlessing-Van Messel rond 1900. Achter: Flip en Barend. Achter het raam Sam? Voor: Bram - oma -Jo - opa - Roos - Jet. Nummer 93 december 2009 Historische Vereniging Texel 5

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2009 | | pagina 7