Hij had de wieg bekeken in het huisje van zijn broer en tegen zijn vader opgemerkt: "denken ze zeker ook dat er nog wat in komt. Zullen we er een sog in leg gen?" Na de geboorte van Bart viel het kwartje. Van deze Roeper-tak is Bart de enige die in de wieg heeft gelegen. Dirk beeft na de geboorte de wieg in 1967 weer be zorgd bij Grieta en Piet List met de boodschap er voor te zorgen, dat ze hun best moesten doen en met resultaat! Dirk en Greetje zijn hierna naar Swifterbant, Flevo land verhuisd waar Jacob (30-8-1969) is geboren. '4 De Hertenkamp Hans Roeper (26-3-1937) en Nieteke Mathijssen woonden na hun huwelijk in het "Theehuis" aan de Westerweg. Dit huisje is zó klein dat de wieg daar waarschijnlijk niet in zou passen. Het eventu ele probleem was echter al opgelost, doordat de wieg nog door Bart bezet werd. Vibeke en Philippine zijn beiden op Texel geboren. Daarna is het gezin naar Zeeland verhuisd waar Fenneke en Tessel geboren zijn. Om de wieg niet uit het oog te verliezen is deze nooit van Texel afgegaan. Hierdoor hebben ook de kinderen van Maarten Roeper (25-10-1942) en Ti neke Watertor niet in de wieg gelegen. Margreet en Mare werden in Brabant geboren. Maarten heeft toen zelf een houten wieg gemaakt waar ook Maar ten en Manon in gelegen hebben. Deze wieg bestaat uit een rieten mand met een houten onderstel. Op de wieg zijn naamplaatjes bevestigd met de namen van de kinderen die in deze wieg gelegen hebben. Het verzamelen van de foto's Het verzamelen van de foto's leverde ook nog wat leuke verhalen op. De recente foto's waren natuurlijk gemakkelijk uit de diverse albums te halen. Voor de foto van Dirk Roeper (6-11-1962) heb ik het fotoboek bij Tante Tiny opgehaald en kwam tot de ontdekking dat ook bij de geboorte van Riny de wieg gefotogra feerd is. Weliswaar is het een heel klein stukje wieg langs de rand van de foto, maar hij staat er op. Je merkt ook dat de wieg heel vaak niet of bijna niet op de foto staat, doordat het kind uiter aard belangrijker is. Er is bijvoorbeeld wel een foto van Jan List, maar niet van Peter en Hans.De baby foto's van Mark Roeper en Floor Visser tonen maar een heel klein stukje van de binnenkant van de bak, maar horen er wel bij. De foto van Dirk Roeper (5-6-1935) is een verhaal op zich. Volgens Dirk zou er een foto moeten zijn waarop zijn broer Maarten (25-10-1942) in de wieg ligt. Toen ik deze foto bij Maarten ophaalde bedacht Maarten dat Jaap in Nieuw-Zeeland als eerstgebo rene misschien ook wel op de foto gezet was en bood aan zijn oudste broer te mailen en deze vraag te stellen. De vraag was natuurlijk wel of hun va der in 1934 al in het bezit van een fototoestel was. Volgens mijn vader had oom Jaap al voor zijn hu welijk een fototoestel, terwijl mijn oma het pas la ter heeft opgespaard bij een Sunlightzeep-actie. Van de "Akenbuurt" Roepers zijn er dus geen foto's. Jaap is op zoek gegaan en mailde het volgende: "Ik heb hier een foto van de wieg met daarin een vrolijk ventje met een dikke kop. Ik denk da l het Dirk is. Voor de goede orde: Ik ga ervan uit dat het Jaap niet is, omdat Jaap zelf daaraan twijfelt. Buiten dat bestond ik toen nog niet en zullen die ouwen zeker niet aan een jonkie vragen: "Wit vind jij?" De foto is gemaild en Maarten mailde de foto vervolgens aan zijn broers Dirk en Hans met het verzoek om uitsluitsel te geven omtrent "de kop uit de wieg" Dirk Roeper "Beste broers, Opgeduikeld een foto van de wieg. Vraag is, Wie steekt z'n kop eruit????? Maarten" Het antwoord van Dirk op dit verzoek: "Ik denk met 80% zekerheid, da t ik het ben. Dirk" Nummer 93 december 2009 Historische Vereniging Texel 13

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2009 | | pagina 15