De Wieg Inleiding Er zullen weinig wiegen zijn die 116 jaar oud wor den, nog steeds in goede staat verkeren én nog ge bruikt worden. Er zullen ook weinig wiegen zijn waarvan over de periode vanl893 (voor Johan Jacob Roeper) tot 2007 (voor Noah List) door vierendertig Roeper-af stammelingen en twee Plaatsmannen gebruik van gemaakt is. Het idee om dit op papier te zetten en een "wieg- stamboom" te maken, ontstond na het kraambe zoek van Dirk en Greetje Roeper bij de geboorte van onze zoon Chris. Dirk schreef in het geboorte- boek van Chris dat hij zelf ook in de wieg had ge legen en met hem nog een 60-tal baby's. Hierna ben ik gegevens gaan verzamelen. Het verhaal van de wieg Na hun huwelijk op 31-03-1892 woonden Johan Dirk Roeper en Grietje Boon op cle Witte Engel aan de Hoornderweg 11 Voor de geboorte van hun eerste kind Jo (Johan Ja cob 27-06-1893) zullen zij de wieg hebben laten maken of hebben gekocht. Dit is niet meer te ach terhalen. In 1901 verhuisden zij naar Kogerstraat 24 wat la ter Theodorahoeve genoemd werd. In 1901 had de boerderij geen naam. Bij deze boerderij hoorde land aan De Zes en ook waar nu de bejaardenwo ningen van Jan Dirkszoord zijn was land van Jo han. In die tijd hadden zij 23 ha weiland voor 154 stuks wolvee en twee rammen. Hun zoons Jo han en Dirk (Dirkjacobus 18-12-1898) werden bei- Grietje Boon Het boek van Cees Hoogerheide "Tien Texelse fa milies en hun aanhang" zorgde ervoor dat het uit zoekwerk eerder tot een naslagwerk werd. Voor eventuele aanvullingen kon ik ook nog eens terug vallen op het Boerderij enboek waarvan Cees Hoog erheide ook een van de schrijvers is. De leuke details heb ik van mijn tante Grieta, tante Nelly, mijn vader Jan Roeper en (achter)neef Dirk Roeper. Soms bestaan er verschillende versies van een verhaal en is niet meer mogelijk de juiste te achterhalen. Johan Dirk Roeper den op de Witte Engel geboren. Jacob (2-3-1903) werd in de Kogerstraat geboren. Jo verhuisde na zijn huwelijk met Jannetje van der Oord naar de "kleine" Witte Engel, aan de Hoorn derweg. Daar werd hun zoon Joop (Johan Cornelis 9-8-1921) geboren en hij heeft als eerste van de tweede generatie in de wieg gelegen. Grieta Roeper (Magrieta 25-1-1928) weet zich te herinneren dat zij als kind de stof bij haar oma heeft gezien, crème (dikke stof) met een bordeauxrode rand langs het hemeltje. Ze weet nog dat ze toen dacht: daar heeft Joop helemaal niets van kunnen zien. Joop trouwde in 1949 met Geertje Keijser en hun eerste dochter werd op 12-12-1954 geboren. Mede 10 Historische Vereniging Texel Nummer 93, december 2009

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2009 | | pagina 12