Het graf van les Vlessing in Huisduinen Oproep: Wie heeft of weet foto's van de binnendeuren in Weverstraat 1 7? Reactie op: Toen Aad Jesse een jongen was, verschenen in nr. 90, maart 200 Op het interessante stuk van Aad Jesse in blad nr. 90 van de Historische Vereniging Texel over het over lijden van Israël Vlessing wil ik een aanvulling plaatsen. Jesse suggereerde dat de toenmalige directeur van de N.V. Goederenhandel Ph. Vlessing nog in een geïmproviseerd graf zou rusten in Waterland. Dit is onjuist. Israël Vlessing overleed op 1 april 1945 aan hersen vliesontsteking op 51 jarige leeftijd op zijn onder duikadres in Nieuwendam bij de familie Van der Kamp. Hij werd er in de tuin begraven en, volgens de afdeling Joodse Zaken van de gemeente Amsterdam, uitgeschreven op 20 juni 1945. Dochter Hannie Vlessing schreef me in november 2008 dat haar vader toen, daar er nog geen passend vervoer was, met nog andere stoffelijke resten op een vrachtauto werd vervoerd. De begrafenis vond plaats op 21 juni 1945 op de Joodse begraafplaats te Huisduinen. Op de grafsteen staat naast de Hebreeuwse ook een Nederlands tekst: Hier ritst onze lieve man en vader Israël Vlessing geb. te Texel 15 augustus 1893 Overleden te Nieuwendam 1 april 1945-18 NISAN 5785 Echtgenoot van Helena Joharma van Biene. Met dank aan Hannie Vlessing en mevrouw O. Vlessing van de afdeling Joodse zaken te Amsterdam (inderdaad familie van...). J.J. Bakker - Oudeschild. Tirsa Venneman is studente aan het Hout en Meubilering College te Amsterdam en volgt daar de studie bouwrestauratie. Als eindexamenwerkstuk gaat ze twee deuren restaureren, afkomstig uit Weverstraat 17 en daarvoor waarschijnlijk uit het oude, niet meer bestaande huis Brakenstein. Weverstraat 17 werd destijds bewoond door Sijbrand Cornelis Eelman, getrouwd met Guurtje Keijser. Later was daar de winkel van Bakker's Ijzerhandel gevestigd. Grafsteen van les Vlessing op de Joodse begraafplaats in Huisduinen Foto Klaas Prins Omdat Tirsa de deuren zo natuurgetrouw mogelijk wil restaureren, is ze op zoek naar zoveel mogelijk beeldmateriaal. Het gaat vooral om foto's van het houtsnijwerk. Heeft iemand in een familiealbum nog foto's van deze deuren? Iedere foto is van harte welkom. Reacties graag naar: Tirsa Venneman, tel: 06 435 439 53, email: irsavenneman@hotmail.com of naar een van de bestuurs- of redactieleden van de Historische Vereniging Texel. 6 Historische Vereniging Texel Nummer 91, juni 2009

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2009 | | pagina 8