Koninklijke Onderscheiding Bibliotheeknieuws Coll. R. Beers Ons bestuurslid Mary Bakker-Zijm is tijdens de ledenvergadering van de Historische Vereniging Texel op 15 april jongstleden benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Burgemeester Joke Geldorp speldde haar de daarbij behorende versierselen op. Op historisch verantwoorde wijze werd dit gevierd met een glaasje boerenjongens: brandewien en boontjes. Mary is vanaf het prilste begin betrokken bij onze vereniging en maakte vóór de officiële oprichting al deel uit van het voorlopige bestuur. Vanaf die tijd is ze verantwoordelijk voor het beheer van het archief en de bibliotheek, fungeert als vraagbaak voor iedereen die iets wil weten over de geschiedenis van Texel, is actief in de dialectgroep, doet gedegen genealogisch onderzoek, richt exposities in en doet nog veel meer voor onze vereniging. Daarnaast was ze fervent voetbalster in het dames elftal van de Texelse Boys en enige tijd bestuurslid van die voetbalvereniging. De ochtend na de uitreiking sprak ze de gevleugelde woorden: "Het is wel anders wakker worden." Dit is een foto van het dameselftal van de Texelse Boys ter gelegenheid van een oefenwedstrijd in Julianadorp, waarschijnlijk in f971-1972, met op de voorgrond, 2e van links, Mary Bakker-Zijm. Staand: Kik Smit, Adrie Stiekenra, Lia Commandeur, Gretha Witte, Nel Witte, Jetty Roedema en Ria de Ridder. Op de voorgrond: Ingrid Veeger, Mary Bakker-Zijm, Anneke Terpstra, Ada van Beek, Annelies Schoo, Frida Barhorst, Ans Brinkkemper en Tinie Veeger. Ontvangen van: mevrouw J. Rey - Schoenmaker: de heer Jan Bakker: diverse militaire legpuzzels uit de Tweede cd met diverse foto's; Wereldoorlog, enige oude ansichten en mini tv- Streekarchief Midden-Nederland via de heer toestelletje met Texelse fotootjes; W. Braam: mevrouw A. de Graaf - Dogger: enige oude ansichten; diverse bladen en bescheiden; Nummer 91 juni 2009 Historische Vereniging Texel 3

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2009 | | pagina 5