Jaarverslag 2008 Historische Vereniging Texel (samenvatting) Van 7 t/m 17 maart werd in "Tusse de Banke" een tentoonstelling van trouwfoto's gehouden. De opening werd verricht door een bruidspaar, zojuist getrouwd in het Gemeentehuis. Het bruidspaar werd verblijd met bloemen, de zang bundel "Er was eens een herderinnetje" en een abonnement op ons blad voor één jaar. Als muzikale omlijsting trad onze zanggroep op met bruilofts liederen. De expositie was een groot succes! Het Texelfonds en de Raboton stelden de Historische Vereniging Texel in de gelegenheid om een collectie Texelse prentbriefkaarten te verwerven. De officiële overdracht was tevens het startsein van een expositie van deze kaarten. Ook deze expositie in de HVT- ruinrte van "Tusse de Banke" was een groot succes. De Historische Vereniging Texel droeg onderwerpen aan voor de totstandkoming van de regionale geschiedeniscanon Noord-Holland. Namens onze vereniging werkten diverse leden mee aan de cultuurhistorische dag van de OSG De Hoge Berg. Onze voorzitter vertelde over de plaatselijke geschiedenis aan leerlingen van de Thijsseschool. Voor leden van de Historische vereniging Oud- Enkhuizen werd tijdens een rondrit het één en ander over de geschiedenis van ons eiland verteld. Met de Gemeente Texel, de Rabobank en de Muziek en Dansschool werd diverse malen overlegd over een constructie waarbij de Muziek en Dansschool, in plaats van de Gemeente Texel, de expositieruimte in Tusse de Banke van ons zou kunnen huren. Ehteindelijk zag de Muziek en Dansschool daarvan af en blijft de huidige situatie gehandhaafd. Voor het boekwerk "f00 jaar Badhotel" werd 250,- beschikbaar gesteld uit het Gijs Oskamfonds. Voor onze collectie en archief ontvingen we weer een groot aantal boeken, foto's en andere memorabilia, onder andere een verzameling trouw- en luchtfoto's vanjook Nauta. Met de Gemeente Texel en anderen werd overlegd over het behoud van bijzondere grafstenen op de Algemene Begraafplaats in Den Burg. Dit overleg wordt in 2009 voortgezet. Op f4 juni deden leden van onze vereniging mee aan de Rabo fiets sponsortocht. Conform de wens van de Algemene ledenvergadering werd de contributie voor het lidmaatschap van onze vereniging met ingang van 1 januari 2009 vastgesteld op 20,- in plaats van 17,- Kosten voor een duolidmaatschap worden 25,-, losse nummers gaan 6,25 kosten. Wederverkopers betalen 4,- voor de inkoop van losse nummers. Bij diverse openingen en presentaties vertegen woordigden de voorzitter en andere bestuursleden onze vereniging. Een reproductiereglement werd opgesteld voor gebruikmaking van beeldmateriaal. Besloten is tot een proef waarbij de HVT gedurende een half jaar bijdragen levert aan een nieuw te ver schijnen papieren weekendeditie van de kabelkrant. Reguliere activiteiten van de vereniging: De Dialectgroep komt elke 4e dinsdag van de maand bijeen om het Texelse dialect zo goed mogelijk vast te leggen. Tijdens de Bibliotheekmiddag op maandagmiddag zijn de bibliotheek en het archief van onze vereniging voor belangstellenden te raadplegen. Ook wordt dan informatie verstrekt aan belangstellenden. De Foto/filmafdelingen komen elke dinsdag- en donderdagochtend bijeen om nieuw materiaal te documenteren, te beschrijven en te archiveren. Om uniek materiaal voor de toekomst te bewaren worden oude films en video's geselecteerd en overgezet op digitaal materiaal. De Archeologische werkgroep werkt ook wekelijks om archeologisch materiaal te conserveren, te documenteren en te restaureren. De werkgroep Het Tessels Monument probeert een bijdrage te leveren om Texelse monumenten voor de toekomst te bewaren. De verzamelaars komen 4 x per jaar bijeen. De zanggroep zingt één keer in de twee weken in "Tusse de Banke". Regelmatig bereiken ons telefonisch en per email verzoeken om informatie. Een belangrijke taak voor onze vereniging is het voorzien in deze informatie behoefte bij Texelaars en overkanters. In de stuurgroep van het MJM wordt onze vereniging vertegenwoordigd door Cor de Wolf en bij Radio Texel vertegenwoordigt onze voorzitter Jacques Dijt onze vereniging. We bedanken alle vrijwilligers die zich voor onze vereniging inzetten voor hun betrokkenheid en onvermoeide inzet. 2 Historische Vereniging Texel Nummer 91 juni 2009

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2009 | | pagina 4