Zegt een boer na een lange dag hard werken: "Hè, hè, aarts waar 'n koppie thee, 'n Map mit 't washandje en te bèèdr Guus Hillen was lid van 't mannenkoor van Jan Visser en hij speelde ook orgel. Zijn vader Jozef Hillen had een formidabele lage basstem. Thuis, bij het orgel, wilde Guus eens uitproberen hoe laag zijn vader kon zingen. Toen Guus de laatste toets indrukte zei Jozef: Bei-je d'r nou air Kees Bakker bij de Wéél had een klein boerenbedrijfje en hielp wel eens bij anderen. Een buurman, een klein sunig mannetje met een dikke portemonnee zag hoe snel en vakkundig Kees zijn eigen bieten rooide. "Kees, kei-je dat bee mien ok zó doên?" Kees had blijkbaar ervaring met die buurman, want hij wou wel vooraf een prijs afspreken. Dat gebeurde. Kees stond 's morgens extra vroeg op en begon bij zijn buurman te rooien. Na een dag of wat had hij ze eruit en op een strook gelegd, klaar om te koppen. Buurman stom verbaasd, dat ze al gerooid waren: "Nou, da's wel erg gauw Maar. Je begriept zeker wel dat we de prijs niet goed afsproke hèèwwe. Zon honk geld foor zon beetje werk!" Kees hield z'n poot stijf, maar buurman ook! Toen pakte Kees het kleine mannetje op en droeg hem dreigend naar de brede tochtsloot. Buurman koos eieren voor zijn geld, en moest dus de volle mep betalen De ouwe Pieter Schagen uut Skil was naar de kapper geweest om z'n haar te laten knippen. Hij kreeg een lekker lotionnetje op en ging opgewekt naar huis. "Wit ruukikzei zijn vrouw, waarop Pieter ant woordde: "Da's odekeboldoot fan de kapper!" Een Tesselaar heeft bij z'n baas geld gestolen en moet voor het gerecht verschijnen. Rechter: "Wilt u mij zeggen waar het geld gebleven is en kunt u dat bewijzen?" Verdachte: "Bee de ladies in Mokum, Edelachtbare, waar die gave gien kwietansie!" Een grapjas, Bernhard genaamd, merkt onderweg dat hij de boot in Den Helder niet zou halen. In een café belde hij de haven en zei: "De boot mag niet wegfare, waar woet wachte op Bernhard!" Bij de boot aangekomen zei de dekknecht (die hem niet kende): "Je boft man! We woete wachte op prins Bernhard!" Hoe 't verder ging vermeldt de historie niet. Dat was het voor deze keer. Ik hoop dat u ervan geniet! Gré Dros Collectie Historische Vereniging Texel Collectie Historische Vereniging Texel R. K. Kerk en Pastorie Öudeschild (Cexel) 154 Foto au Uitgave \V. L. Bakkor Lzu, Oustcrond (Texel) 28 Historische Vereniging Texel Nummer 91, juni 2009

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2009 | | pagina 30