Tessels Prate Het is niet te geloven, maar ik heb weer een hele voorraad anekdotes. Soms ben ik bang dat 't een keer ophoudt, maar nee hoor, dan krijg je weer 't een en ander aangereikt! Hier volgen ze: Nanning Maat was koster van de hervormde kerk in Den Burg en ook doodgraver en omsèèggerIn een zwart pak en met een hoge hoed op ging hij de huizen langs om het overlijden van iemand aan te zeggen: "De familie laat bekendmaken, dat heden is overleden De dochter van Nanning Maat, getrouwd met Gerrit Westerlaken uit de Prins Hendrik Polder was 's nachts bevallen van een dochter. Ze hadden al vijf jongens, 's Morgens vroeg kwam Gerrit het blijde nieuws bij zijn schoonouders brengen: een meisje! Gerritjonge, wat ben ik ferskrikkelijk bliêd!", zei Maat. "Os ik 'n wit pak had, ging ik het in de hééle Burg omsèègger In het laatste jaar van de oorlog was er haast niets meer te krijgen. Bakker Co Dros uit Den Hoorn (mijn vader) sloeg aan het experimenteren om z'n klanten toch nog iets lekkers te bieden. Het 'regeringsmeel' dat grijzig zag, omdat het voor een deel uit gemalen peulvruchten bestond, rees en bakte slecht. Met o.a. zelfgemaakte suikerbietenstroop waren platte, donkerbruine vierkante koeken het resultaat. Ze smaakten niet slecht, maar ze waren onmogelijk taai! Leuk op een taartplateau geschikt werden ze in een verder lege etalage gezet met een kaartje: GUMMIHAKKEN, 5 CENT. Nic Witte ging met zijn broer op vakantie naar Valkenburg. Ze hadden een hotel besproken en meldden zich bij de receptie. Alles was oké en Nic vroeg: Weer moete wee lèègge Nummer 91, juni 2009 Historische Vereniging Texel

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2009 | | pagina 29