De voorgevel van Weverstraat 71 is ten opzichte van deze foto nauwelijks veranderd Coll. Maarten stoepker De Julianastraat met rechts de voormalige gasfabriek Coll. Maarten Stoepker In dat jaar immers werd het contract van Pieter Vijn in een 'van hogerhand opgelegde bezuinigingsronde' niet meer verlengd. Het echtpaar Vijn vertrok aansluitend naar Heemstede. Hier pakte Vijn zijn lerarenstudie weer op. Met succes, want in de Texelsche Couranten van resp. 25 juli 1925 en 24 juli 1926 lezen wij dat hij geslaagd is voor de middelbare akte wis- en zeevaartkunde en voor de akte zeemanschap- en praktische zeevaartkunde N XV, le gedeelte. In juli 1927 solliciteerde hij als één van drie kandidaten naar de door het vertrek naar Amsterdam van de directeur de heer J.A Hazewinkel vrijgekomen positie van directeur-leraar aan de Gemeentelijke Zeevaartschool op Texel. Een positie waarin hij per 1 september 1927 werd benoemd. Vanaf 30 augustus woonde het echtpaar Vijn weer op Texel, wederom op het vertrouwde adres Schilderend 8. Hij vervulde deze functie op succesvolle wijze tot het jaar 1931. In dit jaar solliciteerde Vijn met succes naar de positie van directeur aan de prestigieuze 'De Ruyter' Zeevaartschool te Vlissingen. Het echtpaar Vijn verliet Texel en vestigde zich in augustus 1931 in Vlissingen. Hij bekleedde de positie van directeur van 1 september 1931 tot 1 september 1956. Zijn 25 jarig jubileum viel samen met het afscheid van de De Ruyterschool. Dit feestelijke gebeuren werd uitgebreid gevierd in het vanouds bekende hotel Brittannia. Mevrouw Naanlje Vijn -Wuis overleed op 22 september 1959. Een twintigtal jaren later overleed Pieter Vijn op 15 september 1979 op negenentachtig jarige leeftijd. Beiden vonden hun laatste rustplaats op de Algemene Begraafplaats te Den Burg. 'Geliefde leraren Schmidt, Ruijterman en Vijn'.... voor allen gold "Groen Zwart-Texels in het hart" Reünie Oud-leerlingen Zeevaartschool Op zaterdag 22 en zondag 23 september 1962 vond de eerste reünie van oud-leerlingen plaats in hotel "Bos en Duin". Dit feestelijke gebeuren werd georganiseerd door de heer Wim Peeters uit De Koog, kapitein bij Shelltankers en zelf oud-leerling van de Texelse Zeevaartschool. In het licht van de hierboven beschreven band met Texel is het niet verwonderlijk dat zich onder de aanwezige gasten ook mevrouw Schmidt - Schaafsma, de heer Vijn en het echtpaar Ruijterman - Wiskie bevonden. 20 Historische Vereniging Texel Nummer 91, juni 2009

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2009 | | pagina 22