Midden op de foto Schilderend 8, rechts de hoedenwinkel van Plaatsman Coll. Maarten Stoepker stige Elisabeth Wiskie, ondermeer op het adres Schilderend 30 in hetzelfde huis dat later ook door de familie Schmidt bewoond zou worden en op het adres Julianastraat 4, een woning bij de voormalige gasfabriek, welke van 1907 tot 1914 in bedrijf was. Ook woonden zij nog op de adressen Weverstraat 71 en Julianastraat 16. Op 10 augustus 1933, kort na de sluiting van de Zeevaartschool, vertrok het echtpaar Ruijterman naar Rotterdam, waarna zij in 1934 definitief in Coevor- den vestigden. Hier werd Ruij terman leraar aan de plaatselijke ambachtsschool en later adjunct-directeur, met dien verstande dat het woord 'ambachtsschool' inmiddels was ingewisseld voor 'Lagere Technische School' (LTS). Dirk Ruijterman is op 21 juni 1971 in Coevorden overleden. Het door zijn weduwe in de Texelsche Courant van vrijdag 25 juni geplaatste overlijdensbericht geeft aan dat de band met Texel gebleven was. P (Pieter) Vijngeboren 8 januari 1889 in het Noord- Hollandse Hoogwoud. Hij was oud-leerling van de Kweekschool voor de Zeevaart in Amsterdam en voer als le stuurman bij de Stoomvaart Maatschappij Nederland. Hij is op 31 juli 1919 getrouwd met Naantje Wuis, de op 2 juli 1883 op Texel geboren dochter van Willem Pietersz. Wuis, koopman van beroep, en Wilhelmina Cornelia Keijser. Het echtpaar woonde in op het adres Schilderend 8, het huis van de ouders van Naantje. Een adres waar ook diverse leerlingen van de Zeevaartschool een kosthuis gevonden hebben. In hetzelfde jaar solliciteerde Vijn bij de Gemeente Texel op de vacature leraar wis- en theoretische zeevaartkunde bij de Zeevaartschool. Voor deze functie heeft zich geen enkele bevoegde leraar gemeld, le stuurman Pieter Vijn was de enige kandidaat. In de gemeenteraadsvergadering van 30 september 1919 werd hij, op voorwaarde dat hij zich verplichtte binnen één of twee jaar zijn leraren- akte te behalen, voor de periode van één jaar in bovengenoemde functie benoemd. Deze aanstelling zou tot 1924 periodiek verlengd worden. Midden op de foto Schilderend 30, rechts de hoeden winkel van Plaatsman Coll. Maarten Stoepker Nummer 91, juni 2009 Historische Vereniging Texel 19

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2009 | | pagina 21