Extra openingstijden archief Gemeente Texel Overdag ware alle skoolkiender d'r in de weer en as dat spul te bèèd was, werd het 's ééves na broodete weer féést: dan kwam het "opskote goed", de tieners sèègge we teugewoordig. En héél wat gróóte mênse Hete dut volksvermaak ok niet an d'r eige ferbeegaan. Nou, en dat werd vaak "gepaard" werk: een meike in de bak en een jonge op het bankie. Om te sture most- ie half over het meike heen hange. D'r was 's eeves gien ferlichting, behalleve de lanteere op het hoekie bee Dóóve Jaap. Ik weet er een paar die op 't Hooge- wetfie an de jerkering raakte en ze benne nag bee mekaar! Soms ging het er ruüg an toe. Ze bokste teuge mekaar en d'r ging weld'rs een slee om teuge het hek fan Piet Kok. Maar bee mien wete benne d'r nooit echte ongelukke beurd: het bleef bee blaauwe plekke. Wee weunde een endje fan 't Hoogewerfie fandaan, maar as ik as kiend 's ééves in bèèd log, hoorde ik nag het gerobbel en gebonk fan de sleeé en het gelach en gejoel fan de jongeleu, die deer in de donkert naar benede gordel De volgende keer hoop ik jullie weer te verrassen met anekdotes en sèèggies! Gré Dros Het Hoogewerfie met Hoornder schoolkinderen, begin 1946. De namen van de kinderen: 1 Grietje Troost, 2 Henk Troost, 3 Sieme de Jager, 4 Nel Koopman, 5 Henk Boon, 6 Ide Kok, 7 8 Guus Slegh, 9 Arie Dijker, 10 Riet Lap, 11 12 Dina Jonker, 13 14 Nel Drijver, 15 Cor Smit, 16 Dick Smit, 17 Dick Lap, 18 19 Alie de Bruin, 20 Kees Kok, 21 Ide Moerbeek, 22 Hein Slegten- horst, 23 Piet Boon, 24 Jan Moerbeek en 25 Andries Bloem. Op de achtergrond de winkel van Knelie Jonker, de vrouw van Kees Lap. Daarnaast pension Happy Days, nu Bij Jef. Fotograaf onbekend, Foto coll. Gré Dros Voor leden van de Historische Vereniging Texel is het Gemeente Archief Texel extra geopend op de donderdagmiddagen 2 april en 7 mei a.s. van 14.00 tot 16.00 uur. Nummer 90, maart 2009 Historische Vereniging Texel 33

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2009 | | pagina 35