Reacties op HVT 87 juni 2008 Reactie op foto met een vraag (HVT 87) 2.Maar Jan zegt, vrolijk in z'n schik Die reis is wel wat lang Maar drie jaar heb ik toch mijn bik En ben uit het gedrang Drie maanden gage heb ik thans Van aangemonsterd geld En nu maar vrolijk aan de dans Geen zorg die mij nog kwelt Want Jan Champagne gaat naar zee Kijk maar zijn schip ligt op de ree Wanneer hij is op dreef Danst hij zijn laarzen scheef Die moeten zo maar mee. 3.Hij moet wel spoedig naar z'n schuit Een klipper naar den aard En prachtig ziet het schip er uit Een zeilder zeer vermaard En nu voor 't laatst gepierewaaid Dat is zoals het hoort En lustig nog eens geschermaait Kom vrolijk dan aan boord Want Jan Champagne gaat naar zee Zijn vrienden klagen ach en wee Maar havens bennen mijn Als er maar meisjes zijn Dat is zo zijn idee. 4.En zijn de duitjes aan de haak Verseld van pijn in 't haar Dat is 't minste van de zaak 't Gaat over als ik vaar Mijn kaptein is een flinke vent Voor geen gerucht vervaard Met weer en wind zeer goed bekend Die geen victalie spaart Ja, Jan Champagne gaat naar zee En brengt een zak met duiten mee Maar dan komt al de kok Voor een happie en een slok En Jan vertrekt tevree. Reacties op de foto "opening van de 'Eendracht'": De heer C. Stoepker belde me op en vertelde: No. 19 Jannie Stoepker-Vries; is mijn moeder. No. 20 C. Stoepker Rz; is mijn vader. No. 42 Augustinus van Lanschot. De familie had verschillende boerderijen in polder Eierland: Leiden - De Vlijt - Vruchtbaaroord - 's Hertogenbosch. Met behulp van de heer Dirk Roeper Jacz kom ik tot de volgende conclusie: No. 43 Gerardus Regnerusz. Leber - 'Hunzingo'. ED12 Op de voorpagina van ons vorige nummer stond een foto van Neeltje Witte van de Nes. Van Dick Bruin uit Den Burg ontvingen wij daarop de volgende reactie: Op de omslag van het nummer van juni staat een foto van Mej. Neeltje Witte, die toen woonde in de Nes. Deze foto heb ik als jongen van 12 jaar genomen. Uw voor zitter vroeg mij dit op te schrijven en u toe te sturen Ik denk, dat ik 12 jaar was. Van mijn ouders had ik een box-camera gekregen. In die tijd heb ik verschillende foto's van Texel gemaakt. Zo ook van Neeltje Witte. Ze liep als een van de laatste in West-Friese klederdracht. Zondags na de rooms-katholieke kerkdienst kwam ze verschillende keren in het jaar bij ons thuis in de Hogerstraat koffiedrinken. Zakelijk had ze dingen met mijn vader te bespreken. Mijn vader was o.a. commissionair in effecten. Het ging dus o.a. over het kopen en verkopen van aandelen. Op een zondagmorgen heb ik haar gevraagd of ik haar in haar zondagse kleren mocht fotograferen. Dat mocht. Na het zakelijke gesprek en het koffiedrinken zijn we de tuin in getogen. De oude bureaustoel ging ook mee, naar een zonnig plekje voor de wand van een oud houten boetje. Zij had een willekeurig boek in de hand. Drie foto's mocht ik maken, waarvan de afdruk die op de omslag staat, de beste is. In 1942 verhuisde Neeltje Witte naar den Burg. Eerst naar Weverstraat 38 en later naar het theehuis naast Scholleboe. Haar neef Gerrit nam de boerderij over. Tot zo ver Dick Bruin. No. 44 Cornelis Roeper - 'De Witte Bloem' - Hollandseweg. CP35 No. 45 Pieter Andriesz. Meindertsma - 'De Nieuwe Wamberg'. ED45 No. 31 Tietske Meindertsma-Ybema No. 38 Cornelis Cz. Kuip - Dorpsstraat [3] De Koog. KGd 5 No. 39 Johannes Gz. (Jo) Flens "Gend" ED18 Simon Dros Irene Maas vertelde ons dat: No. 10 Jan Maas No. 30 Willem Maas of Dirk Maas Jzn. Nummer 88, september 2008 Historische Vereniging Texel 29

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2008 | | pagina 31