Samenvatting van het jaarverslag over het verenigingsjaar 2007 Bibliotheeknieuws (vervolg) Aardrijkskunde van het Eiland Texel door P. Deuzeman, Texel fotoboek door C. v.d. Meulen, Moete ze d'r uut burgemeester door Femmy Witte en Theo Timmer, en Geweld en vuur over de Eierlandse Polder door Albert Dros Dzn.; Dhr. N. v. Heerwaarden: jubileumboek van Foppe van Heerwaarden, 25 jr. penningmeester bij "Vooruitgang is ons doel"; Dhr. J. Kreeft: 4 tekeningen van centrumpaal bij de vuurtoren; Uit de nalatenschap van Piet Verijzer: oorlogszakboekje met plaatje; Dhr. J. Brouwer 100 jaar Christelijke muziekvereniging Excelsior, samengesteld door J. Brouwer Pzn. en K. Keijser- Daalder; Dhr. S. Dros: 100 jaar Badhotel door Simon Dros. Dhr. J.C. Roeper te Schoorl (in bruikleen): originele stamboom Bouwe Cz Bakker, Van 7 t/m 16 maart 2008 organiseerde onze vereniging een trouwfoto-expositie in Tusse de Banke. Deze expositie werd een groot succes: ruim 900 bezoekers waren zeer lovend. De opening werd verricht door een enkele minuten eerder gehuwd bruidspaar; het geheel werd opgeluisterd door onze zanggroep, die historische bruiloftsliedjes zong. Op deze expositie waren ruim 600 trouwfoto's te zien (uit ons HVT archief en een groot aantal foto's werd speciaal ter gelegenheid van deze expositie door veel mensen aangeleverd); tevens waren trouwkostuums vanaf ca. 1880 tot 2000 te zien. Alle lof voor Mary Bakker - Zijm, de stuwende kracht achter het hele gebeuren en de mensen die haar hebben geholpen. Feden van de foto/film/video-afdeling stelden in samenwerking met uitgeverij Aprilis een fotoboekje over na-oorlogs Texel samen; hiervoor werd onder andere materiaal uit onze collectie gebruikt. Samen met de Stichting Samen Een en de Gemeente Texel werd gezocht naar mogelijkheden om een aantal historisch belangrijke en bijzondere grafstenen, onder andere van weeskinderen uit het Weeshuis, op de Algemene Begraafplaats in Den Burg te behouden. Stichting Stivia vervaardigde in opdracht van de Gemeente Texel een archeologische waardenkaart van Texel; deze wordt onder andere gebaseerd op bij onze vereniging aanwezige kennis en de verzame kasboek van Jan Cz Roeper 1906-1928 en 1925- 1945, kopie dagboek Cato Roeper - de Braai 1940, poesiealbum Trijntje Dros, enige foto's, diverse bescheiden en notariële akten. Iedereen nogmaals hartelijk dank! Gekocht: Weg van Texel, door Toon de Haas. Na 15 juni zijn we gesloten. De bibliotheek is weer open op de 2e maandag van september. U bent dan weer wekelijks van harte welkom van 15.00 tot 17.30 uur. Heeft u nog spullen voor ons met betrekking tot Texel, dan kunt u contact opnemen met: M. Bakker-Zijm, tel. 0222 312113, of A. v. Heerwaarden, tel. 0222 313036. lingen van onze leden Govert van Noort en Willem Kikkert. Govert van Noort verleende tevens medewerking bij opgravingen in De Mars. Arthur Oosterbaan hield na afloop van het huishoudelijke gedeelte van onze ledenvergadering op 19 april 2007 een interessant verhaal over Het ontstaan van Texel. Met de Openbare Bibliotheek Texel werd overlegd over opname van de bibliotheekcatalogus van de Historische Vereniging Texel in de catalogus van de Openbare Bibliotheek. Johan Reydon en Wilma Eelman verleenden namens onze vereniging medewerking aan het project Ruimte voor ontwikkeling, samenwerken aan de toekomst. Vier leden spekten de verenigingskas door deelname aan de Rabo sponsorfietstocht. Het Maritiem en Jutters Museum maakte met onze toestemming voor haar dvd 100 jaar TESO gebruik van een stukje kleurenfilm (van Jan "Plaatje"Bruin) uit ons archief. Tijdens de havenfeesten in Oudeschild ter gelegenheid van 100 jaar TESO trok de stand van onze vereniging veel belangstelling. Met de eigenaar van Tusse de Banke (de Rabobank), de huidige onderhuurder (de Gemeente Texel) en de mogelijk toekomstige onderhuurder (de Muziek- en 2 Historische Vereniging Texel Nummer 87, juni 2008

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2008 | | pagina 4