Foto's met een vraag Onlangs ontvingen we deze twee foto's voor ons archief. We drukken ze beide af, omdat een aantal namen ontbreekt. Allereerst de foto met de jonge vrouwen. Op de ach terzijde staat: "Andere 4 dochters van Reijer Keijser. Naast tante Marie, Johanna Keijser." Aan de voorzijde staat in de rand geschreven, boven de jonge dame met de hoed: "Tante Marie" en naast haar, aan haar linkerhand "Tante Guurtje". Dat bete kent dat de Johanna Keijser aan haar rechterkant zit. Nu willen we graag weten wie die andere drie vrouwen zijn. Coöperatie en ten tweede sta ik zelf ook op de foto. De foto is gemaakt voordat Wim Westdorp naar Canada emigreerde en ik denk dat dit eind 1951 of begin 1952 was. Het was in ieder geval voor mei 1952, want toen zijn wij geëmigreerd.' 'De nieuwste van de twee vrachtauto's op de foto is een rode International met een cabine met een houten frame en een houten laadbak. Ik denk dat die is aangekocht in 1950 of 1951. De oudere vracht wagen is een groene Ford, die zo rond 1947/1948 werd afgeleverd. Die is gebouwd in Windsor in Canada en geïmporteerd door een dealer of Reactie op de foto van de Coöperatie uit het decembernummer van 2007 - nr. 85 - van Jack Mechielsen uit Darwin, Australië. Van iemand kreeg Jack een kopie van pagina 18 met de foto van het personeel en twee vrachtwagens. Jack was de jongen in de cabine van de vrachtauto, zoon van Adriaan Mechielsen. Hij verontschuldigt zich dat hij nog wel een beetje Nederlands kan lezen en spreken, maar dat hij het niet kan schrijven. Daarom hebben we een deel van de brief voor u ver taald. 'Ik heb de foto die u publiceerde ook. Daarvoor zijn twee redenen aan te geven. Ten eerste was mijn vader Adriaan Mechielsen al heel lang werkzaam bij de rechtstreeks door de Coöperatie. Die was helemaal van staal gemaakt. Die had een frame waarover een dekzeil getrokken kon worden als het slecht weer was. Mijn vader was de chauffeur van de Ford vanaf het moment dat die kwam tot ons vertrek naar Australië op 9 mei 1952. In Noord-Amerika (en ook Australië) is deze Ford bekend als de 'jail-bar Ford', de Ford met de gevangenistralies vanwege de stangen in de grille. Deze vrachtwagen was het begin van een levenslange fascinatie voor Ford trucks.' Hij eindigt met: 'Gelein Jansen is een ver familielid van mij. Mocht je hem tegenkomen, doe hem dan de hartelijke groeten van mij'. Bij deze! Nummer 87 juni 2008 Historische Vereniging Texel 25

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2008 | | pagina 27