Tessels Prate Herinneringe uut me kiendertiêd Me buurmeisie Nellie en ik ware fan kleins af an al dikke vriendinne en het was dan ok gróót féést, toe we een keer foornachies moche bee een tante fan Nellie op Spiekdorp bee Oostrend. Een jaar of zes ware we en met de tentwage fan Nellies vader ginge we d'r na toe. Nellie was een héél laat nakommertje in d'r femilie. D'r moeder was meen ik al een end in de feertig toe ze gebore wier. Ze had allegaar ouwe omes en tantes, net ommoes en oppaas! Bee mee was dat héél aars. Ik was het eerste kleinkiend fan me oppa: de eerste fan een nuwwe generasie. Ik had juust een héél stel piepjonge omes en tantes, de mééste ware eigelijk nag meikes en jonges! Nellies tante op Spiekdorp was denk ik al teuge de sestig. Tante Sien was een vrolijk dik méns met allegaar krukjes om d'r gezicht en een gróóte knot bove op 'r hóófd. Het was ferskrikkelijk leuk bee tante Sien. Ze ferwende ons, alles moch en ze zat vol ouwerwesse grappies en spelletjes. D'r stonde twie lege medicijnevlessies in de keuke, met fan die korte dunne halsies en kleine kurkestoppies erop. "Tante Sien, magge we dropwater make?" "Wei-jajet! Maar hèèw ik nag droppies? Effe kieke in de kós. Nou, kiek ers, deer fiend ik nag een zakkie!" Dus, beiegaar een vlessie, droppies erin, en driekwart vol water uut de pomp. En skudde maar! Het wordt al wat brunig. Smaakt het al? Néé. Skudde maar weer en dan kwam er een hééle laag skuum op. As de droppies hillegaar oplost ware was het pas goed. En dan zó nou en dan een zupie, niet alles tegliek. Lekker hoor! Tante Sien had ok een hééle ouwe pop met een porseleine hoofd en arme en biêne, met sacht leer an de elleboge en knieë, die echt buuge konne. Ze had prachtig lang heer en een witte jurk an vol stróókies en kantjes. Net een doopjurk, fonde we. We noemde d'r Jessica, dat fonde we zó'n deftige naam. (An De Hoore hiette gien méns zó!) We ginge wat we nag alders dede "kerkie speule". De stoêle in de kamer wiere naast en achter mekaar zet en Tante Sien kwam anzette met twie kerkboeke. We songe wat we konne, met lange uuthale alle versies die we op 't sundagskool leerd hadde. "Tante Sien, nou gane we dóópie speule, wil u dan de dommenee weze?" "Wei-jajet." zei tante Sien, "en ik weet nag wel een mooie spreuk ok." Deer stonde we met de pop, en Tante Sien haalde het handewasserskompie uut de keuke, dee drie keer d'r hand erin, en op het hóófie fan de pop en zei héél plechtig: "Jessica ik dóóp je", het water belóóp je, het water begiet je, Jessica, zóó hiet je!" Volges Tante Sien moste we dan singe fan "Dat 's Heeren zegen op U daal." Dat hoorde zó, zei ze en ze song het net zó lang foor tot we het meesinge konne. We sliepe die nacht in een gróót twiepersoonsbèèd, weer je hillegaar in wegzakte, zóó sacht was het, gróóte lol fanzellefl Hoe we aredags naar huus gaan benne weet ik niet goed meer. 28

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2007 | | pagina 30