St. Jan Stichting in de Molenstraat in Den Burg, gesloopt in 1955. Foto collectie Maarten Stoepker Bijgevoegd het volgende briefje: L. S. Ondergeteekende verklaart dat F. Ruhland en zijn vrouw zeer goede katholieke menschen zijn en beveelt hen ten zeerste voor genoemde betrekking aan. Quod lestor J. G. GROOT pr. Helder 12 Febr. 1908. Aan den Zeer Eerw. Overste van het St Elizpbeth Gesticht te Deventer. bezwaarlijk wordt in U Gesticht zal opgenomen worden doch wanneer U hierop in kunt gaan gelief ons dan den onkosten van verpleging te willen opgeven. Namens het Kath. Armbestuur Van Den Burg op Texel. M. Spreeuw, secretaris. 18 Aug. 1908 Opname, genezing en verzorging van Hendrik Spigt. fotokopie van 27 maart 1908 van het ONZE LIEVE VROUWE GASTHUIS Kan of heeft U plaats in U inrichting voor een meisje of vrouw van omstreeks bij de dertig jaar oud, welke in jongeren leeftijd in het bezjt was van haar volle verstand doch door ziekte of andersinds is het verstand gekrenkt en heeft nu het karacter van een Idioot. Zij licht smorgens lang te bed en bij dag Z}t zij veel aan tafel en zjet er dan goede uit. Wij weten niet ofU iemand welke ongeveer in depen toestand tot nogtoe bij haar familie is geweest doch door overlijden van haar Ouders en gaan trouwen van haar Broeders en Zusters bij haar familie te Hendrik verblijft in het gasthuis voor f 1,25 per dag. Opname 30 maart en vertrek 17 mei 1908. Maart: 2 dagen 2,50 April: 30 dagen 37,50 Mei: 17 dagen 21,25 Hendrik gaat revalideren en komt dan onder de hoede van T. de Bie in de Cocksdorp. Wat er nog over is van de correspondentie is het volgende: 21

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2007 | | pagina 23