22 meij. l., ernstig giek pijnde ten huize van J. H. Impink, onder tfjn geneeskundige behandeling is gekomen, en op den ogenblik niettegenstaande haar toestand ietwat gunstiger is geworden en naar alle waarschijnlijkheid spoedig ^al hersteld zjjn nog niet in staat verkeert haar verplichtingen en werkzaamheden als dienstbode naar eisch te kunnen ver vullen en waarnemen; daartoe zullen minstens nog wel acht dagen noodig zijn. Ondergeteekende getuigt tevends dat hoogergenoemde dienstbode ten huize van J. H. Impink een liefdevolle en zorgvuldige verpleging genoten heeft en nog steeds geniet. Alkmaar 27 mei 1883 Dr. "handtekening" Meerenberg, 14 Nov. 1903 Hoog Geachte Heer In antwoord op Uw schrijven ad 13 dezer, heb ik de eer u mede te deelen dat Meerenberg uitsluitend bestemd is voor verpleging van krankzinnigen dus voor personen, die op eene rechterlijke machtiging worden opgenomen, waarvoor in de allereerste plaats noodig is, eene geneeskundige verklaring dat patiënt lijdende is aan krankzinnigheid, die opneming in een krankzinnigengesticht vereischt. Aan Uw verzoek kan dus, wat Meerenberg betreft, geen gevolg worden gegeven. Hoogachtend UEd dn "handtekening" V geneesheer directeur Weled Heer M. Spreeuw Secretaris van het R. K. Armbestuur op Burg Texel Mariastichting Haarlem, Kamperlaan 15 Augustus 1903 Zeer Eerwaarde Heer Pastoor Daar onze Eerw. Moeder wegens ongesteldheid oogenblikkelijk in Duitschland vertoeft, heb ik de eer u ZEW in antwoord op uw geëerd schrijven mede te deelen, dat wij patiënten wier geestvermogens geschokt Zijn in onze inrichting niet mogen verplegen. Hoor buitengewone gevallen heeft onze Eerw. Moeder wel eens, door bijkomende omstandigheden als het ware gedwongen, uitzonderingen op ons prospectus toegelaten; destijds kon HEW dat doen, daar ons Ziekenhuis in het begin minder bezet was dan thans; bedoelde patiënten maken altijd eene geïsokerde verpleging noodzakelijk, en die kunnen wij oogenblikkelijk niet verlenen. Ingesloten ontvangt u ZE W tevens onze prospectus, waaruit u nog verdere inlichtingen zpu kunnen nemen. Het spijt ons zeer, dat wij u niet van dienst kunnen zjjn, maar het is ons nu onmogelijk uwen wensch te vervullen. Inmiddels verblijf ik met eerbiedige hoogachting^ Zeer Eerw. Heer Pastoor uwe dienstw. Dien. Zuster M. Ida. Helder 14 Februari 1908 Geacht Bestuur Naar ik vernomen heb is er een betrekking open voor Vader en Moeder. Ik ben zoo vrij mij daarvoor aan te bieden; mijn ouderdom is 56 jaar en die mijner vrouw 60. Ik ben timmerman van beroep. Gaarne zou ik indien ik in aanmerkingen mag komen de voorwaarde en verplichtinge willen kennen. Ondergetek. is lid van den N. R. K. Volksbond. Het bestuur zal ook informatie verstrekken. Hoogachtend F. W. Ruhland P.S. Een bewijs van goed gedrag gaat hier nevens. Adres F. W. Ruhland 2de Jan in 't Veldstraat No. 14 Helder. 20

Uitgave Historische Vereniging Texel | 2007 | | pagina 22